Англия и САЩ преминават към следващия етап – The Irish Times

Крайно време: САЩ 1 Иран 0. Щатите пропускат след напрегнат край!

По-рано Англия победи САЩ с 3:0. Това означава, че Англия ще играе със Сенегал на осминафиналите от 19 часа в неделя. Съединените щати ще играят с Холандия в 15:00 часа в събота.

САЩ стигна до плейофите за първи път от 2014 г. Това беше заслужено от млад, енергичен отбор, който се представи добре и в трите мача. Техният най-известен играч, крилото на Челси Кристиан Пулишич, устоя на броенето.

Що се отнася до Уелс, те си тръгнаха скимтящи след слаб турнир. Англия надигра уелсеца през второто полувреме, а Маркъс Рашфорд беше абсолютно впечатляващ, отбелязвайки два страхотни гола. Другият Фодън остави Гарет Саутгейт пред дилема за избор за следващия си мач.

Това е всичко от мен тази вечер. Следват докладът на Гавин Комиски за Англия и Уелс и докладът на Кен Ърли за САЩ и Иран. Добър ден!

98 минути: Толкова близо! Дълга топка в наказателното поле стигна до Тареми, който я докосна под краката на Търнър, но не успяха да я насочат. Иран търси дузпа, но нищо.

САЩ 1 Иран 0

95 минути: Добра защита на Муса и пробив, но Джалали пропуска и получава свободен удар. Времето за Иран изтича.

93 минути: Пропусната възможност за Иран. Нисък удар с глава от свободен удар, който пресича гредата. Съединените щати дръжте се.

Крайно време: Англия 3 Уелс 0

Междувременно в Съединените щати и Иран има девет минути добавено време. Седем минути оставаха на Иран да отбележи своя гол.

90 минути: Високо напрежение в Иран и Съединените щати, но Иран натиска, без да се доближава особено до пробив.

Междувременно Джон Стоунс пропусна отблизо, за да вкара четвърти английски гол.

Англия 3 Уелс 0 САЩ 1 Иран 0

83 минути: възможност за Иран. Свободният удар бе изпълнен в наказателното поле в много опасна зона, но Карими не можа да го насочи в наказателното поле.

80 минути: Хосейни получи жълт картон, след като Арънсън го удари. Съединените щати издържаха досега, но Иран изглежда по-заплашителен през това полувреме, без да създава големи възможности.

77 минути: Разочароващ турнир за Уелс, който беше недостижим. Разчитайки на Рамзи и Бил, които и двамата са над най-доброто от себе си. Англия почти отбеляза нов гол, след като ударът на Белингам бе спасен от Уорд точно от наказателното поле.

72 минути: Още един шанс за Рашфорд! Той почти направи хеттрик, след като се свърза с Уилсън, добро спасяване на Уорд с крака.

68 минута: Гол на Англия! Гол 100 за Англия на Световно първенство. Страхотна топка от Philips. Рашфорд тича, стъпка по стъпка и след това забива мощно ниско под краката на Уорд. Той е горещ!

63 минути: Блестящо тичане на Уеа, който поема топката в собствената си половина и пробяга 40 метра, печелейки хвърляне.

Трипиър се кандидатира за Шоу в Англия.

Англия 2 Уелс 0. САЩ 1 Иран 0

59 минути: Страхотна атмосфера в мача Иран-САЩ, в добра форма. Иран се нуждае от цел и те започват да създават повече.

Рамзи се справя лошо с Хендерсън и Хендерсън получава лечение. Виждам защо Саутгейт свали Райс и Кейн.

56 минути: Мур пада дълбоко и стреля от далечно разстояние. Той беше изчистен от Магуайър, но умело спасен от Пикфорд. За първи път в този турнир участват Александър-Арнолд, Калвин Филипс и Калъм Уилсън. Райс Уокър и Кейн.

В другия мач Иран е много по-добър. Някои опасни кръстове поставят САЩ под натиск.

54 минути: Англия току-що се активизира през второто полувреме. Такъв трябва да е случаят с шансовете на Уелс. Сега равенството ще класира Иран за следващия кръг, а той почти отбеляза гол. Страхотно центриране, но не може да насочи удара си с глава към вратата.

51 минута: Гол на Англия! Невероятен свободен удар от Маркъс Рашфорд. Леле, хвърлих се в горния ъгъл. Брилянтно попадение.

Англия 1 Уелс 0 САЩ 1 Иран 0

52 минута: Гол на Англия! Още един, два за две минути! Фил Фодън този път. Уелс е издухан. Рашфорд печели високо топката и я дава на Кейн, който центрира перфектно, за да я завърши Фодън.

48 минути: Фодън печели свободен удар след ловко бягане. Междувременно Арънсън се отправя към САЩ и отива в Кудус за Иран.

Англия – Уелс 0. САЩ – Иран 0

Голяма актуализация за Уелс в началото на първото полувреме. Гарет Бейл беше уволнен заради Бренан Джонсън.

Първо полувреме: Англия 0, Уелс 0, САЩ 1, Иран 0

Смелото завършване на Кристиан Пулишич след умната игра на Дест е разликата между двете страни срещу Иран. Англия имаше няколко шанса срещу Уелс, но не успя да пробие, там е патова ситуация.

В настоящия момент Англия ще оглави групата, докато САЩ ще завършат втори, но всичко ще влезе в игра през второто полувреме.

51 минути: Целта е изключена. Маккени се плъзга, през което той експертно завърши гредата, но е изключен за засада. Стегнато, но VAR е съгласен с рефера.

50 минути: Алън удари топката на границата на наказателното поле и стреля над гредата при полушанса на Уелс. Това е половината.

47 минути: Кейн получи много щастлив ъглов удар за Англия, който очевидно удари Магуайър. Ударът с глава от корнер на Стоунс беше лесно уловен от Уорд.

44 минути: Адамс с още един страхотен пас, Сарджънт и Йе подават един на друг, но те го прецакват на ръба на наказателното поле, докато числата се увеличават.

41 минути: Пулишич все още е на лечение след сблъсъка с вратаря. Горчиво за САЩ, ако Пулишич е твърде контузен, за да продължи. Беше смело и той хвана топката на пълна скорост.

38 минути: Шанс за Англия, някои прекрасни щрихи от Белингам – два хелъра в една стъпка, докато той продължаваше. Ударът на Фодън бе слаб, но той го отрази от границата на наказателното поле.

Англия 0 Уелс 0 САЩ 0 Иран 0

39 минута: Гол на Америка! Разиграва се от Тайлър Адамс отгоре към Дест, който преодолява засадата и Пулишич влиза смело в наказателното поле и всичко свърши! Америка поема водещата роля.

37 минути: Неко Уилямс от Уелс получи мозъчно сътресение, след като беше ударен в лицето от топка. Това ще доведе до много извънреден труд. Робъртс идва рано в подводницата.

34 минути: Все още няма класическа игра. САЩ играят добър футбол с високо темпо, но вероятно им липсва добър нападател. Сарджънт обаче се справя добре и го държи добре след центриране и отстъпва на Уеа, но излиза.

На Англия отново й липсва интензивността от първия мач.

31 минути: Порочен удар от Дан Джеймс на Стоунс, високо до глезена, очаквайте повече от това в този дерби мач.

В другата игра Дест минава покрай трима играчи, но ударът му отново е спасен. Иран не дарява много.

28 минути: Тимъти Уеа успя да стигне до попадение в наказателното поле след спасен удар на Сарджънт. Но той го насочи без много сила, със сигурност трябваше да го остави да падне върху крака му.

25 минути: Друго опасно центриране, този път от Уеа, отново беше блокирано, докато се насочваше към Пулишич.

21 минути: Топката отгоре намира Тареми за Иран в наказателното поле, но той не успява да намери Азмун, пропуснат добър шанс.

18 минути: Шоу Бел удря топката, а Кейн хваща топката и печели свободния удар в опасната зона. Шоу пуска Магуайър на задната греда, но топката е извън играта.

В другия мач няколко добри центрирания за САЩ поставиха Иран под натиск, но те не успяха да създадат голям шанс.

15 минути: Фодън отправи удар от дистанция, но го провлече встрани. 20-та купа на Англия, но само два гола досега, може ли да отбележи днес?

12 минути: Шанс за Съединените щати Но Пулишич не може да удари с глава. САЩ доминираха топката, докато Иран седеше, те просто трябва да изравнят, освен ако не изненадат Уелс срещу Англия.

11 минути: Райс печели топката в халфовата линия и Хари Кейн играе прекрасно топката към Маркъс Рашфорд, но Уорд я затваря добре и Рашфорд не може да се възползва.

8 минути: Готов да сдържа в началото, Уелс нямаше качество в последната третина с няколко неуместни паса.

3 минути: Темпото започва високо за Съединените щати и Иран, тъй като Пулишич минава през средата, но е добре преодолян. Все още няма възможности в Уелс и Англия.

Беше време за изпълнение на националния химн и вниманието беше насочено към Иран във всички мачове от турнира, след като те отказаха да пеят националния химн преди мача срещу Англия, докато иранската публика скандираше националния химн. Изглежда отново има много освирквания и освирквания на стадиона заради иранския химн, въпреки че играчите мърморят през цялото време.

Гарет Саутгейт е бил притиснат да не сваля нападателя на Манчестър Сити Фил Фодън от пейката, тъй като англичаните не успяха да отбележат срещу САЩ. Е, днес Фодън получава своя шанс в предни позиции. Джейкъб Стайнберг написа това по-рано през седмицата:

Днешните мачове отбори:

Уелс: Дани Уорд, Неко Уилямс, Бен Дейвис, Крис Мефам, Джо Родон, Джо Алън, Арън Рамзи, Гарет Бейл, Дан Джеймс, Итън Ампаду, Кийфър Мур

Англия: Джордан Пикфорд, Кайл Уокър, Джон Стоунс, Хари Магуайър, Люк Шоу, Деклан Райс, Джуд Белингам, Джордан Хендерсън, Хари Кейн, Маркъс Рашфорд, Фил Фодън

Иран: Alireza Beiranvand, Ehsan Hajsafi, Milad Mohammadi, Saeid Ezatolahi, Morteza Pouraliganji, Ali Gholizadeh, Majid Hosseini, Ahmad Nourollahi, Ramin Rezaeian, Mehdi Taremi, Sardar Azmoun

Съединените щати: Мат Търнър, Серджино Дест, Камерън Картър-Викърс, Тим Рийм, Антъни Робинсън, Тайлър Адамс, Юнес Муса, Уестън Маккини, Крисчън Пулишич, Тим Уе, Джош Сарджънт

Няколко места за избор – Много промени за Англия, по-специално Кайл Уокър, готов да играе като десен бек, и Фил Фодън отново в състава. Бел и Рамзи започват с Уелс. Бейранванд се завръща на вратата на Иран след контузия на главата. Джош Сарджънт започва за Съединените щати, след като не игра срещу Англия.

Напрежението се повиши между Иран и Съединените щати в навечерието на играта, тъй като мениджърът на САЩ Грег Берхалтер беше разпитан за политическата ситуация от иранските медии. “Всичко от цензурата до американския расизъм и присъствието на американския флот в Персийския залив беше хвърлено срещу него. Това беше опит, който той никога не би имал преди и с който малко треньори биха се сблъскали.” Капитанът на Съединените щати получи подобно отношение на пресконференцията, след като коригира произношението си за Иран. Гледайте тук:

И докладът на директора на САЩ е тук:

Здравейте и добре дошли в предаването на живо на група B на Световното първенство, където Англия ще играе с Уелс, а САЩ ще играе с Иран, с места в 16-финалите на линията. Англия повече или по-малко се класира, освен ако не вкара четири гола срещу Уелс. Но те искат да спечелят, за да гарантират, че ще оглавят групата и ще избегнат Холандия в следващия кръг. За Иран това може да е равенство срещу САЩ, а за САЩ ще трябва да победи Иран, за да се класира. Ето пермутациите: