Братята О’Шей показват, че Фоса не е само за Клифърд

Преди това Съветът на Мюнстер имаше необичайната задача да предупреждава бъдещите пътници да не бъдат безпокоени – полуфиналистът на Munster Club JAFC в Колеро беше губещ с 1500 бягания. Несъмнено работата на един d. Клифърд.

Както се оказа, те направиха услуга на този полк, тъй като шампионите на Kerry Fossa направиха лека работа на Castlemahon в Quaid Park, Coolyroe в събота.

Преди полуфинала се говореше как Castlemahon ще овладее заплахата за Играч на годината Дейвид Клифърд, но в усилията си да се изправят срещу Клифърдс те пренебрегнаха братята О’Шей, Емет и Тад, надминавайки своите съотборници и отбелязвайки 1 гол -10 между тях и двамата играчи.

Беше толкова едностранчиво състезание, колкото човек можеше да си представи, като Fossa се възползваха напълно от елементите на първото полувреме на гърба си. Castlemahon поведе в четвъртата минута от пряк свободен удар на Alan Roche, но това беше последният им резултат до 49-ата минута, когато резервата Mike Fitzgibbon, който се завърна от Дубай от мача, отбеляза точка от игра. Но в този момент Дейвид Клифърд вече беше настрани, след като получи рядък пробив тази година, защото не беше необходимо спасяване.

Fossa доминираше в средата благодарение на Paudie Clifford, Matt Rennie, Cian O’Shea и Paddy Sheehan, а Castlemahon така и не успя да събере заплаха. Домакините също бяха виновни за редовното обръщане на топката срещу необузданата страна на Фоса.

Дейвид Клифърд отбеляза два гола, преди Фоса да бъде съборен в петата минута с точка от Играча на мача Емет О’Шей, последван бързо от два гола на брат му Тад. Докато Емет се върна в десетата минута, за да вкара още една точка от паса на Дейвид Клифърд. Клифърд най-накрая се записа в резултата в 12-ата минута, когато реализира свободен удар.

Поредица от точки, последвани от Emmet O’Shea, David и Paudie Clifford и Matt Rennie като Fossa поведе с 0-10 на 0-1 след 20 минути. Черният картон на Майк Фицгибън в 24-ата минута не помогна на домакините, а секунди по-късно Дейвид Клифърд пусна Емет О’Шей, който прати топката в мрежата на Касълмахон. Резултатът беше 1-11 срещу 0-1 на полувремето.

Второто полувреме беше академично. Фоса продължи да доминира през третата четвърт, добавяйки още седем точки с голове на Пауди и Дейвид Клифърд, докато Емет О’Шей и Мат Рени също добавиха точки като Фоса извън пейката. Castlemahon се опита да завърши и Alan Roche вкара три точки, докато Mike Fitzgibbon спечели другата. Но това беше ден, в който Фоса се класира за финала на Мюнстър, където щяха да се изправят срещу шампионите от Корк Килмор.

Фоса голмайстори: E O’Shea (1-7), P Clifford и D Clifford (2fs) (0-4 всеки), T O’Shea (0-3), M Rennie (0-2), C O’Shea и H Kelly (0-2 всеки).

Касълмахон Голмайстори: А Роуч (0-4, 2 безплатни), М. Фицгибън (0-1).

FOSSA:С О’Съливан; К. Маккарти, Ф. Кофи, Б. Майерс; Д’О’Кийф, Б. Клифърд, Д’О’Конъл; Talbot, Sheehan P; Х. Бъкли, М. Рейни, К. О’Шей; T O’Shea, D Clifford, E O’Shea.

Subs : D Cronin за D Clifford (48), H Kelly за T O’Shea (48), R Colleran за M Rennie (50), A Wharton за K McCarthy (50), M Dennehy за P Clifford (56).

Кастелимоне: J Sexton, M, Creamin, N. Kennedy, C. Lynch; Дж. Флин, М. Нолан, Д. О’Брайън; Шон Фланаган, хлебарка; M O’Sullivan, Seamus Flanagan, C O’Sullivan; Дауни С., Д’О’Съливан, Дж. Ф. Реди.

подводници: M Fitzgibbon за M Cremin (20), J Condon за M O’Sullivan (44), K Normoyle за JF Reidy (44), J McEnery за J Flynn (45), D Nash за N Kennedy (58).

правило:J Бирмингам (Корк)