Бърнли 3-2 Родъръм: Халил Дервисоглу спечели последната победа на Кларет | футболни новини

Голове в продълженията на резервите Мануел Бенсън и Халил Дервисоглу оставиха Бърнли отново да спечели над Ротъръм с 3-2 в турнира.

Милърс изглежда имаха зашеметяваща победа като гост, тъй като бяха изпреварени от Коен Брамал и заместника Чидожи Огбени два пъти, като Джей Родригес отговори с отговор на Бърли.

Но отборът на Йоркшир най-накрая се предаде, след като Брамал беше изгонен за два жълти картона в 75-ата минута, оставяйки Бенсън готов за ново късно спасяване.

Белгиецът влезе от резервната скамейка, за да вкара гол, да асистира и да преобърне съботния мач срещу Рединг, като този път се изви със страхотно усилие в първата минута на продълженията, преди да изиграе роля в победата на Дервисоглу в 10-ата минута за деня. Допълнително време, тъй като Clarets удължи серията си без загуба до 16 мача.

Родъръм беше напред в началото, когато пасът на Оливър Ратбоун беше изпратен към Брок Нортън Коуви отдясно и центриране към далечната греда остави Витинио незабелязан и Брамал се прибра.

Ротъръм се защитаваше чудесно и на моменти мъчително, когато Лий Пелтие парира удара с глава на Родригес от линията, достатъчно близо, за да гарантира проверка на гола, и прехвърли Йохан Берг Гудмундсон с кръв в бедрото.

Конър Уошингтън надигра централните защитници на Бърнли Тейлър Харууд-Белис и Джордан Байер, преди да принуди вратаря Аро Мурич да се справи с отбора на Йоркшир със заплаха от контра.

Моля, използвайте браузър Chrome за достъпен видеоплейър

Бърнли направи фантастичен обрат и победи Родъръм с 3-2 с два гола в добавеното време – победата в 101-та минута!

Claret постепенно се наложи и се стабилизира след 35 минути. Гудмундсон центрира от дълбока позиция отляво на наказателното поле и Нейтън Тела насочи брилянтно центрирана топка над вратаря на Милърс Виктор Йохансон, а Родригес, който не поддържа никакъв контрол, отбеляза деветия си гол за сезона.

Страната на Кларет се издигна отново, когато Тила видя неочакван удар, изчистен от голлинията от скачащи кости и след това пропуснат, след като беше перфектно настроен от Анас Зрури.

Сценарият изглеждаше написан за нова победа над Бърнли, но Огбени върна гостите в предни позиции. Първото му участие, след като замени Хаким Удовин, беше да задържи бавен пас на Ветино, преди да стреля през Мурич и извън гредата.

Родъръм се включи в действието, но тяхната кауза не помогна, когато Брамал, който беше отличен, получи два жълти картона в рамките на седем минути за нарушение срещу Бенсън и Конър Робъртс и беше изгонен.

Йохансон успя да спаси от близко разстояние от удар с глава на Робъртс, докато Милърс изглеждаше удържал едва третата си победа в последните си 10 мача.

Но Бенсън се сви в далечния ъгъл и оформи нов напрегнат край.

След секунди на часовника Бенсън отново атакува левия фланг на Родъръм и се върна обратно към Джош Браунхил. Изстрелът му се отби в гърдите на Йохансон и Дервисоглу го бутна към победителя.