Греъм и Ръсел вдъхновяват Шотландия да накаже Аржентина след Крамер червен | Поредица есенни нации

Те завършиха със смазваща победа срещу отбор, класиран по-горе от тях, но ще има огромна звездичка след втората от четирите победи на Шотландия тази есен. Много вероятно те са били трима, по един за всеки играч.Аржентина ги нямаше за 10 минути от третата четвърт.

Резултатът през този период, по-малко впечатляващ, гласи 7-7. Опит и реализация на Емилиано Повели за 12 пуми на корта намали изоставането на Аржентина до 24-22. Но тогава започнаха законите на гравитацията. Шотландия отговори с четири опита през последния половин час. Електрическият Дарси Греъм завърши с хеттрик, а възстановеният финландец игра много като император, какъвто изглежда, с нещо повече от ръка във всички, освен в последния от осемте си шотландски опита.

След миналия уикенд Болезнено поражение срещу Нова Зеландия И малко по-малко болезнено поражение от Австралия в първия уикенд от есенните серии, Шотландия няма да спори за подробностите на тази забележителна победа. Но основното развитие дойде в 23-ата минута, когато Маркус Кремер беше изгонен за нарушение.

В тези луди дни, когато играчът виждаше червено за фаул, картата на Крамър беше поне разумна, като се има предвид колко далеч в играта бе стигнал играчът. Неговият люлеещ се бицепс направи мощен контакт с главата на Джими Ричи, оставяйки на рефера малък избор.

Кремер е огромно присъствие на задния ред на Аржентина и неговото уволнение отвори всякакви възможности за играч като Ръсел. Маестрото не се поколеба да се възползва от допълнителното пространство. По време на изгонването на Kremer, Pumas поведоха с 8-7 чрез опит на Jerónimo de la Fuente, отговаряйки на добрия резултат на Sione Tuipoloto, стъпвайки и проправяйки си път, предизвикан от първата проблясък на магията на Russell в мача.

Тогава започнаха изпитанията на Аржентина. След напускането на Креймър, Шотландия отбеляза два опита, по един за всяко крило. Ръсел като Матадора направи първия за Духан ван дер Мерве и малка пауза проправи пътя за дебюта на Греъм. Но Пумите не си отиват. Те вкараха от близка дистанция, като и двете брави се насочиха към голлинията. Вторият опит беше успешен, Матиас Алемано се опита да върне Аржентина до 19-15 на полувремето.

Камерън Редпат празнува отбелязването на гол със Стюарт Хог и Фин Ръсел. Снимка: Джийн Барлоу / Пенсилвания

Този резултат скоро се оказа трогателен, защото бяха едни и същи две брави, като вторият беше серийният нарушител Томас Лаванини, който видя жълто, едно след друго, 10 минути след второто полувреме. По това време Ръсел беше обиколил Toypoloto, за да настрои Graham за втори път, но Alemanno беше първият, който отиде в сандъка за грехове за друга незаконна елиминация, тази малко по-малко мощна, оттук и по-мекият цвят на картата. При следващото разиграване Лаванини неизбежно дръпна нападателя на Шотландия и също беше аут.

Повели вкара отделен гол, брилянтен пробив, предизвикан от Матиас Орландо, за да изпрати Пумас обратно на второ място, но това беше възможно най-близо. Туипулоту вкара втория си гол, когато Шотландия изигра по-разумно заклинание срещу страна с 12 отбора и го изби в ъгъла. Но беззаконието на състезанието трябваше да продължи.

След отборна битка в началото на последната четвърт, Ричи и Томас Гало бяха избрани на случаен принцип да получат жълто. След като играта се разплита по повече от един начин, Ръсел организира нов опит за Камерън Редпат и Стюарт Хог. Блеър Кингхорн имаше затруднения по делото Ръсел тази есен, така че беше хубаво да го видим да поеме своя ред като доставчик, когато уволни Греъм за хеттрика на последния.

Tuipulotu стана шестият играч, който получи картон, с червен часовник, когато видя жълт, за да го спре. Аржентина завърши мача с четвърти собствен опит, като Игнасио Руис се олюля.

„Сега световното ръгби е наистина конкурентно“, каза Грегор Таунсенд. “Ще бъде интересно Шест нации, докато отиваме на Световното първенство. Момчетата току-що пропуснаха победата срещу Австралия и миналата седмица играха срещу Нова Зеландия едно от най-добрите ръгби, които сме виждали от тях от две години. Днес ние всички имат нужда от успокоение [what] Ние също водим към победи.”