Дартс от Голям шлем: Майкъл ван Гервен печели епична битка срещу Джош Рок, който стреля с 9 точки, докато Джони Клейтън зашеметява Алън Сутар | Стрелки Новини

Michael van Gerwen спечели епична битка срещу Josh Rock; Люк Хъмфрис се сблъска с Рос Смит. Alan Souttar зашемети Johnny Clayton, а Nathan Aspinall зашемети Jermaine Watemina със сила. Гледайте всеки удар на живо по Sky Sports всеки ден до финалния ден в неделя, 20 ноември

Последна актуализация: 17.11.22 / 23:20

Моля, използвайте браузъра Chrome за леснодостъпен видеоплейър

Джош Рок изуми Майкъл ван Гервен с добър завършек с девет стрелички

Майкъл ван Гервен показа своята класа в един от най-великите мачове от Големия шлем по дартс, за да победи Джош Рок и да си осигури място на четвъртфиналите в Улвърхамптън.

Състезанието от осминафиналите започна блестящо, тъй като новобранецът Рок отбеляза удивителните девет четворки във втория етап, което накара публиката да полудее и се утвърди като един за гледане.

Четвъртък, 17 ноември – Резултати

Осминафинал (най-добър от 19 мача) Нейтън Аспинал 10-6 Джърмейн и Атимена
Джони Клейтън 8-10 Алън Сутар
Майкъл ван Гервен 10-8 Джош Рок
Люк Хъмфрис 10-8 Рос Смит

В типичния маниер на Van Gerwen, той остана невъзмутим и продължи да има средно над 120, докато Рок поведе рано, преди и двамата играчи да хванат безупречно хвърлянията си, за да доведат мача до 5-5.

Van Gerwen завърши двойна десетка, след като излезе от топ 10-8 в епичен мач срещу Roc

21-годишният Роке пропусна само две стрелички на двойно в началните 13 фута, но Ван Гервен удържа преди ключовият момент да настъпи на 14-ия, когато проби удара си и след това удържа до 15-ия, за да поведе с 9-7, преди да запечата 10- 8. Триумф на абсолютния класицизъм.

След като си осигури място на четвъртфиналите, Ван Гервен беше пълен с похвали за опонента си и вярва, че Рок е на път да стане шампион в бъдеще.

„Харесва ми да играя на най-високо ниво“, каза холандецът.

Ван Гервен вярва, че Рок ще бъде шампион един ден, след като го победи в класически мач

„Обичам да водя битки, обичам да имам добри игри и това, което този човек произвежда в момента, Джош Рок, скоро ще чуем много повече за него.

„Но все пак трябваше да го победя и не беше лесно, трябваше да копая дълбоко днес. Това е най-доброто, с което съм играл от дълго време и трябваше да го направя. Когато играеш с играч от такъв калибър, трябва, той е изключителен талант.

„Хората ме мислят за робот, но аз не съм робот, аз съм човек.

„Казах му да държи целта си и той ще бъде герой на тази сцена, толкова просто.“

Изживейте Големия шлем по дартс

18 ноември 2022 г., 19:00 ч

Продължете с живота си

Джони Клейтън беше изненадан с 10-8 от Алън Сутар, като шотландецът започна добре и пречупи Клейтън два пъти, за да поведе с 3-2, тъй като точността му при хеттрика му го направи силен на предния крак.

Гледайте как Alan Souttar постига невероятни 114 срещу Johnny Clayton

Клейтън отвърна на удара и проби хвърлянето, за да направи 6-4, зашеметяващ завършек на 136 му даде известна увереност, но Souttar нямаше да стигне никъде и завърши с корем плюс два плюс два прекъсвания от хвърлянето му.

Късен фабъл видя, че Клейтън върна равенството до 9-8, но Сутар издържа нервите си и извади любимия си D18, за да подпечата победата и място в първия си голям четвъртфинал.

Люк Хъмфрис победи Рос Смит с 10-8 в близка среща, за да подреди четвъртфинален двубой с Ван Гервен.

Началните няколко крака бяха пълни с напрежение, но пробив при вкарване във втория лег даде предимство на Хъмфрис и преднина от 3-2 на почивката.

Въпреки че Хъмфрис постоянно намираше удара за пробив, Смит отвръщаше с пробиви и своя максимум, но борбите му на двойки му струваха.

Петък, 17 ноември – Мачове (19:00)

Четвъртфинали (най-добър от 31 мача) Майкъл Смит срещу Джо Кълън
Реймънд ван Барневелд срещу Йерун Прайс

С хвърляне на мач Хъмфрис приземи D8 и сложи край на серията на новия европейски шампион от Големия шлем.

Нейтън Аспинал удържа Джърмейн Уотемина в изпълнена с лимит среща, за да си осигури място в последните осем, спечелвайки четири от първите пет срещи, за да изгради бърза преднина от 4-1, три максимума в първите три, оказвайки натиск върху негова страна. Отстъпка.

Уатимина се събра, за да прекъсне удара и доведе равенството до 8-5, докато Аспинал се бореше на D16, но качеството на Аспинал беше твърде високо и той подпечата мача с успех от 10-6.

Нейтън Аспинал разсъждава върху победата си над Джърмейн Уотемина и разкрива как пускането на хора обратно в Игрите разочарова семейството му на Големия шлем по дартс.

„Започнах играта добре и се почувствах като стария Нейтън“, каза Аспинал. „Имах колебание в средата, но след това завърших добре.“

Четвъртфиналите започват в петък вечер, когато Майкъл Смит се изправя срещу Джо Кълън, а Реймънд ван Барневелд се изправя срещу Джерун Прайс.

Гледайте турнира от Големия шлем по дартс в Aldersley Leisure Village в Улвърхамптън до финала на 20 ноември – с всяка сесия на живо по Sky Sports и не забравяйте, че Световното първенство също идва в Sky Sports от 15 декември до 3 януари.