Джорджия изуми Уелс и записа драматична победа в Кардиф · The42

актуализиран преди 1 час

Джорджия дойде от девет точки изоставане през първото полувреме, за да победи Уелс с 13-12 в днешната драматична серия от есенни нации в Кардиф.

Грузинският резерва Лука Маткава вкара дузпа две минути преди началото на удара, подпечатвайки знаменита победа в репетицията за мача от Световната купа по ръгби догодина във Франция между двете страни.

„Невероятно е“, каза капитанът на Грузия Мераб Чарикадзе пред Prime Video.

„За втори път побеждаваме първокласна държава този сезон (след Италия) и доказахме, че много хора грешат.

“Чувството е страхотно. Ние не сме световни шампиони, но създадохме история.”

По-рано уелското крило Джак Морган отбеляза два опита, за да поведе домакините с 12-3 на полувремето.

Но Джорджия се върна, след като Уелс беше временно намален до 14 играчи в началото на второто полувреме, когато Алекс Кътбърт имаше въздушно предизвикателство срещу Александър Тодуа и видя крилото на Джорджия да пада неудобно.

Джорджия се нахвърли срещу Уелс в лоша игра с ритане, като Васил Лобжанидзе отказа да опита чрез добра защита от Джош Адамс.

И докато в играта на Уелс липсваше креативност, отборът на Лилос отговори с добър опит.

Тодуа остана без съпротива, след като получи добър центриран удар от халф Тедо Абзандадзе, който също направи преобразуване, за да намали преднината на Уелс до само 12-10 в последната четвърт.

След като Грузия доминираше в офанзивната линия, резервният опозиционер Маткава, който беше на терена само от минути, изпълни решителния наказателен удар след мощен тласък от отбор на Лилос, отдавна известен със своята мощ от стандартни положения, завършвайки незабравима победа за завръщане.

Не се представихме през второто полувреме, надявахме се да вдигнем темпото на мача, но голяма заслуга е на Грузия, че те надделяха над нас особено навреме“, каза капитанът на Уелс Джъстин Тиборич.

„Не е добре, за първи път загубих от тях, но те се възползваха от шансовете си и излязоха на върха.“

Джош Маклауд от задната редица на Скарлетс направи своя дебют за Уелс в стартовия състав, като показа шест промени от страната, която победи Аржентина с 20-13 в Кардиф миналия уикенд, с крилото Джош Адамс, Рис Пристланд и лок Бен Картър.

Но съперниците на Грузия и Уелс в мача от група С на Световното първенство в Нант на 7 октомври догодина поведоха във втората минута от дузпа на Абзандадзе.

Уелс най-накрая влезе в играта и започна да упражнява натиск в Джорджия 22, като Кътбърт се приближи до два удара, които Лилос защитиха добре.

Но Уелс усети натиска си в 20-ата минута, когато Адам Бърд спечели преднина, а Морган се хвърли за реализиран опит на Приестланд, като домакините покачиха със 7-3.

Морган постигна втория си опит само три минути по-късно след страхотен пас от своята половина на Томос Уилямс.

Есенен сериал
Изключителен анализ

Вземете ексклузивен анализ на Мъри Кинсела и епизоди само за членове от The42 Rugby Weekly

станете член

Уелс смяташе, че е вкарал третия си опит осем минути преди полувремето, когато Адамс завърши добре след удар и преследване, но пасът на Уилямс напред беше отменен, с девет точки преднина на домакините на почивката.

Но оттогава всичко беше Грузия, която отдавна се слави с вълнуващата си сила, и въпреки че Абжандадзе пропусна дузпа, Лелос, които чукаха на вратата на Шестте нации, не получиха отказ.

Уелс завършва есенната си програма следващия уикенд у дома в Австралия, един от другите им претенденти за Световната купа по билярд, а Wallabies започва по-късно днес в Дъблин.

Треньорът на Уелс Уейн каза: „Определено говорихме, че седем дни са много време в ръгбито и трябва да сме сигурни, че ще разделим този мач, да се учим много бързо и да сме сигурни, че ще постигнем резултата, от който се нуждаем сега срещу Австралия.“ бивак.

„Поставихме се в тази ситуация и сега трябва да се борим, за да се измъкнем от нея.