Днес на Световното първенство: Историята на Роналдо като Ричарлисон отбеляза невероятни голове

Кристиано Роналдо написа свой собствен текст от историята на Световното първенство, когато Португалия победи Гана в първия си мач в група Н, преди фаворитът преди турнира Бразилия да победи Сърбия с 2:0 с два гола на Ричарлисон.

Уругвай и Южна Корея по-рано изиграха хладко равенство без голове, но Швейцария завърши кампанията си с победа с 1-0 над Камерун.

Капитанът на Англия Хари Кейн изглежда готов да се подготви за петъчните мачове срещу Съединените щати и Уелс.

Тук информационната агенция на Палестинската власт следи събитията в Катар.

Роналдо празнува в светлината на прожекторите

Само два дни след като скъса отношенията си с Манчестър Юнайтед, Роналдо влезе в историята на Световното първенство, като Португалия започна кампанията си с победа с 3-2 над Гана.

Роналдо – свободен агент след ожесточеното си напускане на “Олд Трафорд” – стана първият човек, отбелязал гол на пет финала на Световни първенства, когато наруши безизходицата с дузпа.

Изравнителният гол на Андре Аю за кратко изглеждаше така, сякаш ще развали отбора на Португалия, но дугите на Жоао Феликс и резервата Рафаел Леао възстановиха преднината, преди Усман Бокари да вкара късна секунда за Гана.

Диего Годин и Федерико Валверде не бяха допуснати за дограма, за да напуснат Уругвай разочаровани в другия мач от група Н, докато Сон Хюн-мин – който носеше предпазна маска след операция на счупена очна кухина, докато играеше за Тотнъм – също се бореше да повлияе на мача .

Ричарлисон в дубъла

Превъзходен удар на Ричарлисон от Тотнъм помогна на Бразилия да победи Сърбия в първия си мач от група G.

Предпочитан пред Габриел Жезус от Арсенал, Ричарлисон оправда избора си с скоба на покрития с жълти драпировки стадион Лусаил.

След слабо първо полувреме, когато отдадената защита на Сърбия държеше преднината, Ричарлисон наруши резултата, когато влезе отблизо само след час.

След това Ричарлисън удари зашеметяващо второ – центриране с левия крак, след което се завъртя, за да изпрати удар с десния крак в ъгъла за ранен претендент за шампионския гол.

Роденият в Камерун Брил Емболо вкара единствения гол за Швейцария, когато засече ниско центриране на Джердан Шакири в началото на втората част.

Изглежда добре Кен

Капитанът на Англия Хари Кейн тренира преди Съединените щати в група B в петък, намалявайки притесненията за контузия на крака.

Kane беше повален след тромаво предизвикателство от Morteza Bouraliganji по време на победата с 6-2 над Иран в понеделник и беше изгонен за предпазна проверка.

Нападателят на Тотнъм, който се бори с проблеми с глезена, тренира с останалата част от отбора при закрити врати в сряда.

Кейн беше целият усмихнат, когато се присъедини към тях отново на терена пред камерите в четвъртък – когато нацията въздъхна колективно с облекчение у дома.

Бел фокусира напълно рекордьора

Гарет Бейл е готов да пише история, когато води Уелс срещу Иран на стадион Ахмед Бен Али.

Капитанът на Уелс е на път да се превърне в играч с най-много мачове за своята страна със 110-то си международно участие, изпреварвайки Крис Гънтър, който ще бъде на пейката в Доха.

„Лично това е невероятно постижение, но най-важното е, че се опитваме да спечелим“, каза Бейл, който направи своя дебют за Уелс през 2006 г.