Играчите на Лейнстър в страничните линии са развълнувани, докато отбелязват шест опита срещу Чили

LEINSTER BAGGED SIX в Energia Park този следобед се опитва да отплава към убедителна победа с 37 точки над Чили в приятелски мач на Bank of Ireland.

Играейки със смесица от важни играчи и звезди от лигата на Ирландия в отсъствието на старши отбор на Ирландия, Източна провинция записа първата си победа над международна опозиция, откакто победи Канада с 38-35 в предсезонна среща в Онтарио през август 2019 г.

За радост на своя малък отбор от пламенни привърженици, Чили (който ще се състезава на финалите на Световното първенство за първи път през следващата година) преодоля мъртвата точка с наказателен удар в седмата минута от крайния защитник Сантяго Видела.

Отговорът на Лейнстър беше незабавен, като Лий Барън грабна топката след клинично разпръснат удар. 21-годишният хоукър удвои резултата си от друг стандарт в 15-ата минута, преди Кормак Фоли да прехвърли бялата топка след полувремето, след като премина през чилийската отбрана от „потупване и излизане“.

Чарли Тектор също добави множество реализации, за да гарантира, че домакините имат преднина от 16 точки в първата четвърт. След това Ленстър издържа на атакуващ натиск от страна на Чили – капитанът Лиам Търнър принуди опозиционното крило Лукас Карвальо да се свърже с пробната линия на хоризонта – но преобразуваният завършек на Андрю Смит в крайна сметка им даде буфер от 26-3.

Шон О’Брайън празнува своя шести опит в Ленстър.

Източник: Бен Брейди / INPHO

Притиснат между множество лични промени при подновяването, Търнър (носител на турнир от Големия шлем с Ирландия U-20 през 2019 г.) се приземи под гредите за 43-минутен опит. Номер 8 Шон О’Брайън носеше зелената фланелка в същата възрастова група една година след Търнър и постави резултат за откъсване на Лейнстър след 50 минути.

Поради поредица от корекции от Лео Колин и неговия чилийски колега Пабло Лемоан, пиесата става все по-разединена с течение на минутите, като и двете страни се борят да създадат съгласуван ритъм. Чили впечатляващо упорства с предизвикателството си през последната четвърт, но ранната тройка на Видела в края беше всичко, което гостите можеха да съберат в хода на действието.

Лейнстър Голмайстори

Опитвам: Лий Барон II, Кормак Фоли, Андрю Смит, Лиъм Търнър, Шон О’Брайън.

Трансфери: Чарли Тектор [5 from 6]

Чили голмайстори

Наказания: Сантяго Видела [1 from 1]

Лейнстър: Крис Косгрейв, Роб Ръсел (Колм Хоган на полувремето), Лиам Търнър (Сам Прендъргаст ’48), Бен Браунли (Айцол Кинг ’49), Андрю Смит; Чарли Тектор, Кормак Фоли (Ник Маккарти ’44 -58 & ’73); Майкъл Милн (Полувреме Маркъс Ханан), Лий Барън (Джон Маки ’44), Томас Кларксън (Томас Конъли ’44 (Теми Ласиси ’76)); Браян Дени, Кормак Дейли; Рис Ръдок (Скот Пени полувреме), Конал Бомър, Шон О’Брайън.