Иран шокира Уелс с късен двоен удар – The Irish Times

Точно когато часовниците на големите екрани в двата края на този стадион отброяваха осмата минута на допълнителното време, Уелс се пропука в края. Дълго време изглеждаше, че по някакъв начин ще избегнат загубата на мач, който показва пример за опасен живот, преди Уейн Хенеси да бъде изгонен за неволно притеснение на Мехди Тарими в 86-ата минута.

Но резервата Rouzbeh Çeşme отбеляза с глава от границата на наказателното поле и Ramin Rezaian блесна с победата 11 минути след добавеното време, попарвайки сега слабите надежди на Уелс да се класира за осминафиналите в този процес.

Нападателят на Иран Сардар Азмун сграбчи весело бузите на Карлос Кейрош при последния съдийски сигнал, преди да се опита да сграбчи треньора му миг по-късно и Иран скоро направи победна обиколка, докато някои уелски играчи лежаха на земята. Когато Чешме удари, Уелс не можеше точно да каже, че няма да дойде.

Те се задържаха – Иран по-рано откри мрежата два пъти в рамките на 20 секунди през второто полувреме – и Гарет Бейл беше със сключени ръце зад гърба си в наказателното поле, трескаво опитвайки се да предотврати евентуален пропуск от дузпа, докато Иран се плъзгаше през Гол на Уелс. .

Емоциите за мач, който винаги щеше да бъде напрегнат повод предвид деликатната кожа на Група B и факта, който Англия очакваше във вторник, бяха стоплени едва преди началото, когато играчите на Иран нарушиха мълчанието си, като пееха националните си химни.

Тарими каза, че никой от екипа не е бил притискан да пее въпреки заплахата от репресии у дома. Болката, която някои играчи мърмореха с половин уста в припева, говореше много. По трибуните огромната подкрепа на Иран показа пренебрежението им към тяхното правителство и подигравките им към техните играчи. Сълзи се стичаха по бузите на жена и мъж, държащи иранско знаме, които изглеждаха неутешими.

Уелс избегна гол, когато голът на Али Голизадех от първото полувреме бе правилно отсъден за засада, но Уелс изчезна в разгара на битката. Те бяха заобиколени в средата на терена и не успяха да спрат кървенето.

Хенеси се втурна от вратата, за да се изправи срещу Тареми, когато той грабна дълга топка в полето и вратарят на Уелс неволно остави иранския нападател на купчина. Съдията Марио Ескобар първоначално даде на Хенеси жълт картон, но проверката на VAR увеличи дузпата до червен картон.

Джо Алън влезе като резерва в края на дебюта си на Световното първенство, но отчаяният му опит да блокира удара на Чешме беше напразен, тъй като ударът му с десния крак през върховете на пръстите на резервния вратар Дани Уорд се сви в долния ъгъл. Последва делириум, когато пейката на Иран се изпразни на терена и последва примера, когато Резаян хвърли топката над Уорд. Уелс ще отнеме известно надграждане.

Мениджърът на Уелс Роб Пейдж се мъчеше да сдържи раздразнението си, след като каза, че толкова много от играчите му са се примирили с почивните дни.

И Пейдж каза, че ще вдигне своите играчи, много от които паднаха на земята през цялото време, преди последния мач от група B срещу Англия във вторник. Мениджърът каза, че “не можем просто да седим и да плачем за това”. “Искаме да дадем на нашите фенове нещо, за което да се радват. Те показаха огромна отдаденост, за да дойдат [to Qatar] И наистина ме разочарова, че им дадохме това. Ще се върнем, ще ги вземем и ще отидем отново.”

Бейл и Арън Рамзи бяха сред уелските играчи, които сякаш избледняха в знойната следобедна жега, преди Иран да процъфти. „Ние изобщо не бяхме в играта“, каза Пейдж. „Дори през първото полувреме, преди изгонването… можете да вземете един или двама играчи, ако има почивни дни, но когато по-голямата част от отбора не е на крак по това време, ще има само един резултат, за съжаление. То [qualifying] извън нашите ръце сега.

Той каза: “Преди уволнението не бях доволен от представянето.” „Те удариха гредата два пъти, отмениха им гол заради засада, което е незначително. Не можахме да изиграем мача и това ме разочарова най-много. Паднахме много под стандартите, които през последните месеци ни донесоха успех в да се класираш за световното първенство… когато направиш това На големи състезания ще бъдеш наказан.”

Кейрош каза, че е доволен от начина, по който играчите му отговориха след победата с 6-2 над Англия. Той посвети победата на иранските фенове, много от които на стадиона се подиграваха на играчите му, пеейки националния химн, след като млъкнаха по време на химна в понеделник.

„Беше много емоционално, но специално, защото се възстановихме от трудна ситуация“, каза Кейрош. „Никой не обича да губи и когато губиш с тези числа, това винаги е трудна задача. Върнахме се към корените си. Мисля, че играхме брилянтно. Искахме да дадем този подарък на феновете на Иран. Този мач беше подарък за фенове от север, юг, изток и запад – това е подарък за всички тях.” – пазач