Иран 0-1 САЩ

САЩ напреднаха към фазите на елиминациите на Световното първенство, след като Кристиан Пулишич отбеляза единствения гол при победата с 1:0 над Иран, преди крилото на Челси да бъде отведен в болница с контузия.

В това, което се равняваше на изпълнение на дузпи за класиране, САЩ бяха тези, които се наслаждаваха на поемането на рискове, играейки с голяма сила и атакуващо намерение, когато Пулишич вкара решителния гол в 38-ата минута.

Играчът на Челси получи контузия на бедрото при този акт на смелост и не излезе през второто полувреме, а САЩ по-късно потвърдиха, че е бил откаран в болница с “контузия на таза”.

“Чувстваше се малко замаян, това беше удар в стомаха му. Наредихме му да излезе от болницата и той беше в добро настроение”, каза треньорът Грег Берхалтер.

„Изпратих му съобщение и го проверих, а той каза:„ Мисля, че ще бъда готов в събота. ESPN Неговият съотборник Уестън Маккини също беше цитиран да казва.

САЩ пропуснаха ефект, докато мачът вървеше, но въпреки че се радваше на много територия, Иран не можа да намери качеството да намери изравнителен гол, който би бил достатъчен, за да ги изгони.

Сега Съединените щати ще играят с Холандия в събота от 15:00 часа в първия си осминафинален мач, след като отборът на Луис ван Гаал си осигури място в група А с победа над домакина Катар.

Оценки на играчите

Иран: Бейранванд (6), Резаеян (6), Маджид Хосейни (6), Пуралиганджи (6), Мохамади (6), Нуролахи (6), Езатолахи (6), Хайсафи (6), Голизаде (6), Азмун (6) , Тареми (6)

подводници: Карими (6), Кудус (6), Тураби (6), Джалай (6), Ансарифард (6)

Съединени Американски щати: Търнър (7), Дест (8), Картър-Викърс (7), Рийм (7), Робинсън (7), Маккини (7), Адамс (7), Моузес (8), Уеа (7), Сарджънт (8) ) ) Полиция (8)

подводници: Арънсън (7), Акоста (7), Райт (6)

играч на мача Серджино д’Есте

снимка:
Програма на финалите на Световното първенство в група B

Как САЩ организираха осминафиналите…

Тежестта на САЩ беше да се класира, защото те не знаеха, че нищо друго освен победа ще бъде достатъчно добро за класиране. Серджино Дест и Антъни Робинсън, които играеха по-скоро като крила, отколкото крайни защитници, тяхната интензивност като цяло даде тона за първото полувреме на САЩ.

Големи моменти в играта…

• 28 мин.: Тимъти Уеа пропуска страхотна възможност, след като ударът на Кристиан Пулишич беше отразен
  • 38 мин.: Пулишич извежда САЩ с 1-0, след като форсира игриво от близка дистанция
  • 46 минути: Контузията на Пулишич означава, че той трябва да бъде заменен на полувремето
  • 52: Минута: Саман Кудус не може да промени позицията си в центъра на отбраната, докато Иран ускорява темпото си
  • 90+3 минути: Мехди Тарими има обжалване за дузпа, размахано му от VAR, след като той твърди, че се е промъкнал през Камерън Картър-Викърс

Тимъти Уеа беше основният бенефициент от динамичните атаки на САЩ, но му липсваше хладнокръвие в ключови моменти, като първо удари бърз удар с глава от 12 ярда право в Алиреза Бейранванд, преди да се втурне към края моменти по-късно след добра игра от Джош Сарджънт.

И изглеждаше само въпрос на време той да изпусне откриващия гол и Пулишич да стреля.

Уестън Маккени пусна пас към Дест, който кимна към Пулишич към полето от шест ярда. Той направи достатъчно, за да върне топката, но се сблъска с Биранванд в процеса и беше заменен на почивката с проблем с бедрото.

Кристиан Пулишич извежда САЩ напред с 1-0
снимка:

Иран трябваше да го направи след почивката и Саман Кудус ясно показа намеренията си, като простреля задната греда след центриране от дясното крило, но стреля с глава над гредата.

Въпреки че притежаваше достатъчно топка, Иран се затрудни да тества американския вратар Мат Търнър. Най-добрата възможност бе пред Мортеза Буралиганджи, който стреля от пряк свободен удар встрани от гредата.

Отчаянието започна да настъпва в последните моменти и Мехди Тареми беше категоричен, че е бил фаулиран от Камерън Картър-Викърс, но реферът разсея протестите.

Когато прозвуча последният съдийски сигнал, играчите на Иран паднаха на колене. Това беше Денят на САЩ.

Играч на мача – Сергино Дест

Тази дестинация кръжеше ли вдясно? Или Кафу? Понякога беше трудно да се каже. Крайният защитник беше абсолютно важен за начина, по който САЩ удържаха Иран, особено през първото полувреме. Неговият удар с глава през вратата донесе на Пулишич откриващия гол. 22-годишният футболист все още не е започнал кариерата си в Барселона и в момента е под наем в Милан, но основният му талант е неоспорим.

Берхалтер: Добре, Съединените щати не се огънаха под натиска

Треньорът на САЩ Грег Берхалтер похвали отбора си, че не се поколеба под натиска на равенството с Иран, резултат, който щеше да изхвърли САЩ от груповата фаза на Световното първенство:

Моля, използвайте браузъра Chrome за леснодостъпен видеоплейър

Грег Берхалтер похвали отбора си, че не се поколеба под натиска на равенството с Иран, резултат, който щеше да изхвърли Съединените щати от груповата фаза на Световното първенство.

Зачеркнете ни на свой собствен риск

Анализ на Ричард Морган от Sky Sports:

Резултати Кристиан Полисик за САЩ
снимка:

Що се отнася до доказателствата за груповата фаза, съобщенията преди Световното първенство за падането на САЩ изглеждат силно преувеличени и едно нещо е сигурно – Холандия е по-добре да не подценява отбора на Грег Берхалтер в съботния сблъсък от 1/8-те.

Съединените щати заслужено победиха Иран в последната си среща от група B благодарение на второ поредно сухо попадение на Световното първенство и завършване отблизо на Кристиан Пулишич, въпреки че нападателят на Челси беше контузен в процеса на отбелязване и трябваше да се тревожи преди сблъсъка през уикенда . Той беше сменен на полувремето.

Но не се заблуждавайте, това е добре обучен екип, със скорост в атака, широк и в средата на парка и няма недостиг на техника, която да върви заедно с него, както се вижда от впечатляващите изпълнения досега в Катар от Катар. Като капитан Тайлър Адамс, Серджино Дест, Юнес Муса, Уестън Маккини, Пулисич и Тимъти Уеа.

Но докато оранжево Несъмнено стъпка напред в класата си спрямо Уелс и Иран, Съединените щати вече показаха в нулевото равенство с Англия, че са повече от способни да го смесват с така наречения международен футбол на Големите момчета.

Така че не се изненадвайте, ако Съединените щати направят живота много неудобен за Луис ван Гаал и компания на Khalifa International Stadium този уикенд, точно както направиха за много харесваната Белгия последния път, когато стигнаха до Световното първенство през 2014 г.

Това е нокаут за САЩ – Opta Stats

• Съединените щати вече достигнаха фазите на директните елиминации на финалите на Световната купа в три последователни участия в турнири, през 2010 г. и 2014 г., след като преди това бяха елиминирани на този етап през 2006 г.
  • САЩ записаха суха мрежа във всеки от последните си два мача на Световното първенство, както и в предишните си 28 мача на турнира. Всъщност това е първият път, когато правят това в последователни шампионатни мачове от първите си два през 1930 г.
  • Четирите удара на Иран, всички от които паднаха през второто полувреме, два от които в продължения, са вторият най-малко удари, които някога са стреляли на Световно първенство, а те имаха по-малко удари само срещу Холандия през 1978 г. (3).
  • Пулишич участва и в двата гола на Световното първенство на Съединените щати досега, отбелязвайки първия си гол на Световно първенство тази вечер срещу Иран (също с една асистенция). От 1966 г. само Ландън Донован през 2010 г. (3 – и трите гола) е участвал пряко в отбелязването на повече голове за тях в едно издание на турнира.