Кардиф Сити 1-2 Уотфорд: Исмаел Сар отбелязва победния гол срещу Хорнетс | футболни новини

Уотфорд натрупа последователни победи далеч от дома, като победи Кардиф с 2-1, за да се класира за плейофите.

Това беше четвърта поредна победа за гостите на Кардиф и пета в осем мача под ръководството на новия треньор Славен Билич.

Хорнетс изместиха Суонзи на шесто място с голове на Франсиско Сералта и Исмаила Сар, за да завършат битката си, след като Седрик Кипри даде преднина на домакините.

Кардиф направи силен старт и се озоваха напред само след девет минути. Дори преди това те създаваха проблеми, като измамиха скоростта на Джейдън Филоген и Марк Харис, но пробивът дойде от стабилна фигура.

Капитанът Джо Ралс се засили, за да изпълни ъглов удар отдясно и намери Кепър на далечната греда, който с глава вкара мрежата без съпротива.

Френският защитник успя да изпусне своя знак Уилям Трост-Еконг, който се сблъска с друг играч на Кардиф в наказателното поле и позволи на Кипри да скочи свободно, за да намери долния ляв ъгъл.

Този гол определено събуди гостите и бяха необходими 31 минути, за да се върнат на скорост.

По това време Кепър трябваше да насочи вниманието си към защитата, тъй като първо изчисти собствената си линия, след като удар от тесен ъгъл на Марио Гаспар победи Райън Алсоп във вратата на домакините.

След това той се върна в игра, за да блокира удар в наказателното поле на хакер Жоао Педро.

С натрупването на натиск, Уотфорд видя повече от топката и от корнер, завъртян отляво от Кен Сима, Сералта се извиси над Пери Нг, за да вкара изравнителния гол.

След това Seema получи мощен удар с левия крак, който Allsop спаси отдолу вляво и всичко остана в наказателното поле до почивката.

Кардиф направи още един бърз старт след почивката и Велуген показа скоростта си, за да изгори Чералта, а след това и превъзходния си крак, за да изпревари Хасан Камара, в превъзходен спринт по дясното крило, който завърши с удар в наказателното поле, който принуди Даниел Бахман да излезе на улицата. Запазете полета.

Това доведе до първите два ъгъла на къщата, но нямаше краен продукт, който феновете да аплодират. Отговорът на Уотфорд беше да ограбят три свои собствени прави ъгъла и да създадат пространство за Сар да стреля директно над лентата от края на градската зона.

В този случай той може да е ходил на инчове ширина, но малко преди да измине час, той удряше с глава, за който не знаеше много от ъгъла на Сама отдясно.

Какво казаха мениджърите…

Кардиф временен мениджър Марк Хъдсън: „Най-разочароващото нещо е, че въпреки тяхното индивидуално качество, допуснахме от два корнера. Бях доволен, че създадохме нашите положения, поставихме ги под натиск и след това направихме добра магия. Но бяхме смели през второто полувреме и показахме това можем да го отнесем до най-добрите отбори.” .

“Те имат индивидуално качество, но не ни навредиха от това. Нараниха ни от нашите грешки. Отборът показа желание за борба и креативна страна, но имаше два разочароващи момента. Ако не получихме от тези два последователни мача може би щяхме да извлечем повече от мача.”

Уотфорд Славин Билич: „Доволен съм от трите точки, доволен съм от характера, който моята страна показа и съм доволен, че вкарахме два гола – но трябва да вкарваме повече голове. Това, което ни липсваше, е превъзходството. В този вид показваме, че трябва да създадем възможно най-много положения с качеството, което имаме отпред. „Това липсваше днес. Страхотни три точки, страхотна победа, но започнахме небрежно, не бяхме близо до това, което искахме. Дадохме им безплатно – ритник и не бяхме добри.”

“След 20 минути започнахме да играем и контролирахме. Сменяхме отбора с добри движения и бяхме там през цялото време. Вкарахме два невероятни гола за нас, но показахме характер, дух и решителност. Беше страхотно мач. Победа срещу добър отбор, но не си спомням чист шанс от наша страна, беше страхотен мач. Гледах Кардиф срещу Блекпул и в няколко други мача и казах на играчите си, че ще се изправят най-добрият отбор, който сме срещали досега.

„Тази вечер не бяха, бяха малко тежки. Не бяха агресивни, може би защото вкараха гола и аз казах на играчите, че трябва да довършим мача. Имахме нужда от нашия вратар да направи няколко добри спасявания. Трябваше да вкараме повече голове, имайки предвид времето, което прекарах на половината от тях.”