Контузия на Неймар: Бразилският нападател пропуска втория мач от груповата фаза на Световното първенство поради контузия в глезена | футболни новини

Лекарят на отбора каза в петък, че Неймар ще пропусне втория мач на Бразилия на Световното първенство, но ще остане в отбора, който се лекува от контузия в глезена.

Родриго Ласмар каза, че тестовете, извършени на десния му глезен, показват, че Неймар има контузия на връзките и че няма да е готов да играе срещу Швейцария в понеделник.

„Важно е да запазим спокойствие, ще се прави ежедневна оценка, за да можем да получим повече информация и да вземем най-подходящите решения“, каза Ласмар и добави, че „целта е неговото възстановяване“ навреме, за да продължи да играе в турнира.

снимка:
Неймар пъхна глава в ръцете си под фланелката си, след като я свали

Ласмар не спомена график за възстановяването на Неймар. Той каза, че положението на защитника Данило, който е контузен в левия глезен, е подобно на това на Неймар и той също ще пропусне мача с Швейцария.

Неймар беше на лечение в хотела на отбора в петък, след като се контузи при победата с 2:0 над Сърбия в първия мач на Бразилия.

Нападателят на Пари Сен Жермен контузи глезена си във второто полувреме на напрегнатия мач срещу Сърбия в четвъртък. Той плачеше, докато седеше на пейката с леда около глезена си и накуцвайки напусна корта на път към съблекалнята.

„Труден мач, но победата беше важна“, каза Неймар в акаунтите си в социалните мрежи малко след като напусна стадион Лусаил, без да говори с медиите. “Поздравления екип, първата стъпка е направена. Остават само още шест.”

И в Instagram история след мача, Неймар публикува текст, който споменава необходимостта от “вяра”.

„Става дума за вярата, че всичко ще бъде наред въпреки хаоса”, се казва в текста. „Сигурно е, че най-доброто тепърва предстои. Разбира се, че всичко има своето време.”

Селекционерът на Бразилия Тите вече изрази оптимизъм относно състоянието на Неймар. „Можете да сте сигурни, че Неймар ще продължи да играе на това Световно първенство“, каза той след мача. — Сигурен съм в това.

А Неймар беше заменен в 79-ата минута, около 10 минути след като получи контузия в глезена, докато защитникът на Сърбия Никола Милинкович го удари.

Неймар изглеждаше разстроен, докато куцаше поради проблем с глезена
снимка:
Неймар изглеждаше разстроен, след като накуцваше с проблем с глезена

Неймар беше атакуван няколко пъти преди това по време на мача и беше видян да накуцва и да се люлее в няколко други случая. Той беше фаулиран девет пъти, най-много от играч на Световно първенство след първия кръг на груповата фаза.

„Ще останем оптимисти, това е характеристиката на този отбор“, каза Алисон, бразилският вратар. „Тези неблагоприятни условия само ще направят групата по-силна.“

Петкратните световни шампиони приключиха кампанията си в груповата фаза срещу Камерун в петък, 2 декември. Бразилия е лидер в група G заедно с Швейцария, която започна с победа над Камерун.

Ако Неймар не може да играе, неговият заместник вероятно ще бъде Родриго, който влезе като резерва през второто полувреме срещу Сърбия в четвъртък.

30-годишният Неймар беше контузен и на Световното първенство през 2014 г. в Бразилия, когато турнирът му завърши с контузия в гърба на четвъртфиналите срещу Колумбия. Той трябваше да бъде изнесен от терена на носилка и Бразилия в крайна сметка загуби от Германия със 7-1 на полуфиналите.

Десният крак на Неймар му създаваше проблеми в миналото, тъй като беше сред поредица от контузии, които той получи след Световното първенство в Русия през 2018 г. Друга контузия на десния му глезен го накара да пропусне Копа Америка през 2019 г., която Бразилия спечели.

Неймар все още не е спечелил голяма титла с националния отбор. Това помогна на Silicao Спечелване на Купата на конфедерациите през 2013 г. и първия й златен олимпийски медал от Игрите в Рио през 2016 г.

Със 75 гола за националния отбор той е два пъти по-малко от рекорда за голове на Пеле.

Оставащи мачове на Бразилия от груповата фаза на световното първенство

понеделник, 28 ноември: Бразилия-Швейцария (Стадион 974, Доха, начало 16:00)

Петък, 2 декември: Камерун-Бразилия (емблематичният стадион на Лусаил, Лусаил, начало в 19:00 ч.).

Анализ: Контузията на Неймар засенчва победата на Бразилия

Неймар моли феновете да вдигат повече шум в мача на откриването на Световното първенство в Бразилия срещу Сърбия
снимка:
Неймар призовава феновете да вдигат повече шум в мача на Бразилия срещу Сърбия на откриването на Световното първенство

Футболният писател на Sky Sports Адам Бът:

„Това световно първенство трябваше да бъде изкупителната песен на Неймар след два неуспеха да спечели трофея. Това вероятно ще е последният му шанс и той направи впечатляващо представяне в турнира за Пари Сен Жермен. Сега контузията може да попречи неговите планове.

“Гледката на него, седнал на резервната скамейка, след като беше заменен, и изображенията на подутия му глезен са обезпокоителни. Дори и с 11 дни до потенциалното равенство на финалните 16 на Бразилия, Неймар нямаше много време да се възстанови и да покаже най-добрата си форма.

“Бразилия има други атакуващи опции, въпреки че повечето са по-подходящи за широки позиции от ролята на номер 10, която играе Неймар. Но това е колкото за индивида, толкова и за Тите. След това има опасност турнир, определящ кариерата, да се провали далеч от него.”