Кристиано Роналдо влиза в историята на Световното първенство, след като Португалия се сблъска с Гана в първия мач

Кристиано Роналдо влезе в историята на Световното първенство два дни след като скъса отношенията си с Манчестър Юнайтед, когато Португалия започна кампанията си в Катар с победа с 3-2 над Гана.

Роналдо, който стана свободен агент след ожесточеното си разпадане на “Олд Трафорд”, стана първият играч, който отбеляза в пет финала на Световни първенства, когато изчисти първия в историята дузпа на Португалия.

Изравнителният гол на Андре Аю за кратко изглеждаше, че ще развали отбора на Португалия, но дугите на Жоао Феликс и резервата Рафаел Леао им дадоха предимство от два гола.

Осман Букари намали резултата наполовина с глава в 89-ата минута, но Португалия запази резултата в рамките на девет минути след добавеното време, за да поведе в група H, където Уругвай и Южна Корея изравниха по-рано без голове.

Бившият номер 7 на Манчестър Юнайтед първи вдигна публиката на крака в 10-ата минута, като се втурна към паса на Отавио, след като Мохамед Кодос бе хванат във владение.

Топката обаче избяга от него и вратарят Лорънс Ати спечели спринт с 50-50 крака, за да се справи с Роналдо.

Европейските шампиони от 2016 г. контролираха топката и пресираха Гана нагоре, когато губеха топката, но това беше трудна среща.

Откриванията бяха малко и рядко, а нападателят на Атлетико Мадрид Феликс обобщи липсата на качество, когато се обърна назад и вдигна удар с левия крак високо над горната част в 28-ата минута.

Роналдо вкара топката в мрежата след половин час, но голът бе отсъден за удара му към защитника на Гана Александър Джеко.

Португалия все още беше напред в териториално отношение и в края на полувремето Отавио беше точно встрани от вратата с удар, след като Жоао Кансело забеляза бягането му отляво надясно през наказателното поле.

Гана възроди бавния старт на второто полувреме, когато Кодос проби от дълбочина, откъсна се от Рубен Невес и отправи нисък удар с левия крак покрай вратата на Диого Коста.

Алидо Сейду получи остра дума и жълт картон от американския съдия Исмаил Ел-Фат, след като кимна към Феликс.

Голът, за който жадуваха Португалия и Роналдо, падна в 65-ата минута, след като реферът прецени, че ганайският защитник на Саутхемптън Мохамед Салису е фаулирал 37-годишната звезда в наказателното поле.

Почти всеки фен от португалската страна зад вратата имаше своите смартфони в режим на готовност, докато Роналдо напредваше и записваше история на Световното първенство, отгатвайки кой е по правилния път, но никога не се приближаваше до топката.

Гана отговори положително, но изравни в 73-ата минута.

Кодос ужили дланите на Коста със силен изстрел с левия крак и секунди по-късно той проби в лявата част на зоната. Данило Перейра се забърка, докато се опитваше да изчисти ниско центриране и то попадна в Аю, който стреля отблизо.

Въпреки това, Португалия имаше шанс да възстанови преднината си, когато Баба Рехман позволи на Бруно Фернандеш да достигне до Феликс, който дръпна напред с гол, преди да вкара зад гърба на Ати.

спорт

Футболни слухове: неясно бъдеще на Кристиано Роналдо …

Играта изглеждаше спряна, когато Фернандес отново спринтира напред от дълбочина, но този път Леао избра да го замени отляво, който насочи ъгъл към мрежата.

Роналдо се състезаваше ясно в търсене на своя втори и четвърти за Португалия, но този път той отрече да е дошъл.

Ударът с глава на Бокари направи последните моменти по-трудни, но Португалия удържа въпреки късния момент на лудост от страна на вратаря Коста, който едва не струваше на отбора си, когато не успя да засече Инаки Уилямс зад него.