Лейнстър обърна Ълстър въпреки червения картон на Сиан Хийли – The Irish Times

Лейнстър 38, Ълстър 29

Червеният картон на опората на Leinster Cian Healy след 21 минути промени облика на отбора на Обединената ръгби лига в срещата с RDS. Високото овладяване на Healy срещу проститутката от Ulster Tom Stewart беше счетено за опасно и сблъсъкът отиде в TMO.

Докато публиката очакваше картон, консултацията между рефера на RFU Кристоф Ридли и TMO Роуън Кит заключи, че червеното е правилната дузпа и остави Хили. Стюарт не се върна в игра.

Но в понякога неистов мач в крайна сметка Leinster изигра доминиращо второ полувреме, за да надживее Ulster 5 в четири опита и да спечели деветата си победа от девет мача.

След като Healy беше уволнен, Leinster бързо отстрани Jimmy O’Brien, за да постави Andrew Porter и да запази групата. Но тази промяна накара домакините да се чувстват неудобно, като Ълстър се възползва напълно.

Рос Бърн и Джон Куни по-рано размениха дузпи при резултат 3-3. Но Ълстър беше безмилостен. Дузпата беше изпълнена за тъчдаун две минути по-късно, Роб Херинг, който замени контузения Стюарт, изчисти удара, след като Кийрън Тредуел го събра и Кууни направи 3-10.

В 28-ата минута подобен ход и още една линия за атака на Ълстър върнаха Ленстър обратно в тяхната линия. След няколко ръна Тредуел отново си проправи път с Кууни, за да реализира 3-17.

Третият опит на Ълстър от полувремето дойде от контраатака, когато Джейсън Дженкинс беше отнет топката от Стюарт Макклоски. Ълстър вкара топката във фланга Стюарт Мур. Центърът Джими Озбърн изравни Мур, но не и преди той да успее да успее да успее да успее да премине към Итън Макилрой при свободен пробив по линията за 3-22.

Между 21 и 34 минути Ълстър унищожи Лейнстър с три опита.

Leinster отговори след 40-ата минута и отново ударът се оказа ефективен, Leinster натрупа проститутката Ronan Keeler в края и Byrne реализира, за да затвори първото полувреме с 10-22.

Ленстър има осем победи от осем изиграни, Ълстър шест победи от седем, а единственото им поражение е срещу Ленстър в третия кръг на мачовете.

Но Leinster през второто полувреме сякаш се адаптира и внесе истинско усещане за неотложност в играта си. След това само час преди удара.

Когато Ълстър беше под напрежение, капитанът Гари Рингроуз получи топката от 10 метра и докато се хвърли в пролуката, Джеймс Хюм се изкачи високо и насочи с глава в средата.

Рингроуз се завъртя за опит и направи 17-22, като Бърн преобразува. Но Хюм беше показан в жълто. Nick Timoney минути по-късно също беше елиминиран, оставяйки фигурите на Leinster 14 и Ulster 13.

След това на часа, когато Лейнстър се почувства отпуснат, те натиснаха и удариха отново, капитанът Рингроуз проби разтегнатата защита, 24-22. След това Портър си проправи път, докато Лейнстър създаваше настроението на своя терен.

Сякаш предвещавайки първия си мач след лятното турне, Джеймс Лоу също отбеляза гол в 76-ата минута, Лейнстър в крайна сметка промени играта от въртене на педалите назад и скокове към спринт над финалната линия с много резерви въпреки късния опит на Сам Картър.

последователност на запис – 3 минути от R Byrne Pen 3-0; 9 минути писалка J Cooney 3-3; 22 минути R Опит за херинга, Cooney con 3-10; 28 минути K Treadwell опит, Cooney con 3-17; 34 минути E Макилрой опит 3-22; 40 минути R Keeler опит, изгаряне 10-22 con. половината време. 58 мин G Ringrose опит, Byrne con 17-22; 63 мин G Опит на Рингроуз, Бърн срещу 24-22; 73 мин. Портър Бърн се опитва да измами; 76 минути опит на J Lowe, Byrne con 38-22; 80 минути S Cater опит, N Doak con 38-29.

Лейнстър: H Keenan J O’Brien, G Ringrose©, J Osbourne, J Lowe; R Byrne, G Gibson Park; C Healy, R Kelleher, M Ala’alatoa, Jenkins, J Ryan, R Baird, J van der Flier, J Conan.

Резерви – Портиер за О’Брайън 24 минути; D Sheehan, T Furlong за Kelleher и Ala’altoa 45 минути; C Дорис за Конан 56 минути; 66 мин. R Moloney to Jenkins; 72 N McCarthy на Gibson Park; Turner за Ringrose 76 минути; C-tector Liburn 77 минути.

червена карта: C- Red Healy 20 минути

Ълстър: М. Лори Е. Макилрой, Дж. Хюм, С. Макклоски, С. Мур; B Burns, G Cooney; A Warwick, T Stewart, M Moore, A O’Connor, K Treadwell, I Henderson©, M Rea, N Timoney.

Заместници – Роб Херинг за Стюарт 20 мин.; N Doak за Cooney 45 минути; T O’Toole и S Carter на Moore и Treadwell 51 минути; Де Вермюлен за Хендерсън 56 минути. Дж. Стокдейл за Хюм 70 мин. Sea Red Warwick 72 минути; M Rea за Timoney 75 мин

Жълти картони: J Hume 58, N Timoney 62

правило: К. Ридли (RFU)