Младоженецът Шейн Бийстън е кумът, тъй като гибелините запазват титлата Малко чудовище

Балгилайн 3-12 Сейнт Киърън (Лимерик) 0-11

Уикендите не стават по-добри от този за Шейн Бестън от Ballygiblin.

В събота той се ожени за Ема Кофлан, родом от Килдури. След това Sunday отпразнува новооткрития си статус, като помогна на Ballyglin да задържи формата си – отбелязвайки 3-3, докато спечелиха втората си поредна титла на AIB Munster Club JHC.

Промяна в подхода от Съвета на окръг Корк доведе до безпрецедентното постижение – по-ниският IHC беше преименуван на Premier JHC, като победителите напреднаха към Мюнстер. След като спечелиха JAHC County през 2021 г., Ballygiblin продължи да претендира за отличията на Munster в първия си мач за 2022 г., срещу Skeheenarinky от Tipperary на 9 януари – с PJHC на борда, те изравниха постижението, тъй като огневата мощ за отбелязване на голове беше твърде голяма за St. Луис. Киърън е от Лимерик. Все още обаче не е краят на годината, тъй като след две седмици се очаква полуфинал в цяла Ирландия срещу Commercials от Дъблин или Horeswood от Уексфорд.

Ballygiblin след победа над St. Kieran във финала на Munster Junior Championship в Mallow. Снимка: Дан Линехан

Трите гола на Beeston през първото полувреме осигуриха оттеглянето на Palgiblin с преднина от 3-2 до 0-7 на полувремето, след като игра срещу вятъра.

Първият дойде в 12-ата минута, когато Балигеблин изоставаше с 0-2 на 0-1, след като мачът беше спрян за пет минути след контузия на Джеймс Макел от Сейнт Киърън. Добро подаване на Бари Кофи намери Кател О’Махони, който спринтира към вратата и се изплъзна на Шон О’Съливан. Върнах топката му през вратата от О’Махони, но Бестън беше там, за да я прехвърли в мрежата.

Докато капитанът на Сейнт Кийрън и главният голмайстор Иън Маккеси отговори с 65, Бийстън отбеляза отново на 17-ия – този път, възползвайки се от хубавия пас на Килиан Рош напред, преди да създаде пространство и да пусне фина топка от воле зад Килиан Амброуз, който преди това беше преобърнал. Архивирано от O’Mahony.

Това направи резултата от 2-2 до 0-3, но въпреки увеличаването на головете, Балигиблин – който се отличи в защитата, Лоркан Фин – му беше трудно да спечели точки до края на полувремето. Прецизността на Макиси накара Кийрън да се върне, точка след точка и след пет минути допълнително време изоставането беше намалено на две минути.

Въпреки това бяха пропиляни още шансове за намаляване на изоставането и Бийстън вкараха третия си гол, когато отговориха добре, след като опитът за точка на О’Махони беше върнат от гредата. McKeessie имаше шеста точка в отговор, за да остане на четири точки през второто полувреме.

Сияещ от самочувствие, Бийстън вкара една хубава точка в началото на второто полувреме и въпреки че Маккеси отвърна на удара, няколко свободни удара на Джоузеф О’Съливан дадоха възможност на Баалебелин да диша с шест точки.

Макисе продължи да превръща печелившите свободни удари на Сейнт Кийрън в диапазон за попадение, но с Марк Кийн отново на позицията на централния защитник, Балигебелин изглежда така и не допусна головите шансове, от които Сейнт Кийрън се нуждаеше, за да се върне обратно в играта .

За Ballygiblin, точността на Джоузеф О’Съливан при мъртва топка беше на същото високо ниво, както през цялата година, а Beston добави някои допълнителни удивителни знаци към представянето му с две фини точки.

Четири последователни точки между 48-ата и 55-ата минута я освободиха от десет точки. Когато часовникът достигна 60, О’Съливан се приземи в деветия, празен на средата. Макиси стигна до гол с пряк свободен удар на закъснялия Киърън, но ударът му мина над гредата.

Дори и да завърши в мрежата, Ballygiblin направи достатъчно – сега те ще се стремят да завършат годината на нов връх.

Капитанът на Ballygiblin Fionn Hurley вдига титлата на Munster.  Снимка: Дан Линехан
Капитанът на Ballygiblin Fionn Hurley вдига титлата на Munster. Снимка: Дан Линехан

Голмайстори за Ballygeblin: S Beston 3-3, J O’Sullivan 0-9 (0-7 f, 0-1 65).

Сейнт Киърън: Макиси 0-10 (0-8P, 0-1 65), Де Трейси 0-1.

балегиблайн: J Noonan L Finn, Herlihy F, Mullins J; B Coffey, Kane M, Lewis M; R Donegan, K Roche; Де Флин, Де Бари, С Бийстън; C O’Mahony, S O’Sullivan, J O’Sullivan.

подводници: K Duggan за Barry (27, контузен), D Sheehan за Lewis (53).

Сейнт Киърън: Дж. Амброуз Мълкахи, Б. Маккарти, Хефернан А; JB Harnett, B McCarthy, C McEnery; С Райън, М Шайн; Д. Трейси, Дж. Маккарти, C-Man; ANA McKesey, J Mockle, E McEnery.

подводници: Нолан за Мокил (11, контузен), Молиньо за Ман (43), М. Флин за Нолан (53).

правило: Си Дойл (Типъръри).