Реал Мадрид 5-1 Селтик

Селтик завърши кампанията си в Шампионската лига без победа, след като победи защитаващия титлата си Реал Мадрид с 5-1, който се класира за 1/8-финалите като победител в Група F.

Удобната победа за Реал означава, че той ще се присъедини към нея Жребий на осминафиналите в понеделник И той може да бъде потенциален съперник на непоставения Ливърпул.

Испанските шампиони водеха с 2-0 за 21 минути на “Бернабеу” благодарение на изпълнение на дузпи от Лука Модрич и Родриго.

Селтик, който вече беше елиминиран, можеше да направи разликата в 35-ата минута, но дузпата на Йосип Юранович бе спасена от Тибо Куртоа.

След това защитникът на Хърватия беше наказан за грешка през второто полувреме, когато Марко Асенсио, Винисиус Жуниор и Федерико Валверде отбелязаха за 5-0 след 71 минути.

Селтик вкара утешителния гол в 84-ата минута благодарение на превъзходен свободен удар от резервата Жота, докато отборът на Анж Постекоглу завърши на последно място в група F с четири поражения и две равенства.

На друго място в група F Лайпциг победи Шахтьор Донецк с 4-0, за да се класира на второ място на осминафиналите.

Как Реал Мадрид помете Селтик

снимка:
Лука Модрич от Реал Мадрид ликува след гол

Селтик отидоха на Бернабеу, знаейки, че ще завършат на последно място в групата, независимо от резултата, но започнаха финала си по възможно най-лошия начин, след като Реал отсъди дузпа в първите пет минути.

Мориц Йенс спря топката от ръката си при удар на Валверде, а Модрич, капитанът на Реал Мадрид, откри резултата в шестата минута.

Новини за отбора

• Реал Мадрид направи две промени от равенството си 1-1 у дома с Жирона в Ла Лига в неделя, като Едер Милитао и Марко Асенсио замениха Антонио Рудигер и Едуардо Камавинга, които и двамата седяха на пейката.
  • Селтик направи четири промени след победата на Висшата лига на Шотландия в неделя срещу Ливингстън, като замени Карл Старфелт с Камерън Картър Викърс, за да започне първия си мач от два месеца след контузия.
  • Лил Абада, Дайсен Маеда и Хосеп Юранович бяха други участници, като Сид Хаксапанович, Антъни Ралстън и Джеймс Форест бяха преместени на пейката.

Реал бързо получи нов наказателен удар – този път чрез VAR – като Родриго удари ръката на Мат О’Райли и бразилецът покачи, за да направи 2-0 в 21-ата минута.

След това реферът Стефани Фрапарт блокира третата й дузпа през вечерта, когато Ферланд Менди от Реал Мадрид фаулира Лил Абад, но дузпата на Куртоа беше спасена от Йоранович.

Йосип Юранович след пропуска на дузпа за Селтик срещу Реал Мадрид
снимка:
Йосип Юранович пропусна дузпа за Селтик на Бернабеу

Шест минути след второто полувреме Реал вкара трети гол, като Асенсио вкара отличен гол за първи път след оттеглянето на Дани Карвахал.

Винисиус Жуниор направи 4:0 в 61-ата минута, когато бразилецът Валверде центрира, а 10 минути по-късно уругваецът се разписа за първи път с поразителен удар.

Винисиус Жуниор празнува, след като вкара четвъртия гол на Реал Мадрид срещу Селтик
снимка:

1800 фенове на Селтик на пропуснатия финал обаче получиха повод да се зарадват, когато Жота отправи превъзходен пряк свободен удар покрай Куртоа.

Но поражението с 5-1 означава, че шампионът на Шотландската Висша лига завърши само с две точки от шест мача – най-ниският им общ резултат в груповата фаза на Шампионската лига.

Постекоглу: Не съм разочарован | — Мисля, че сме на прав път.

Треньорът на Селтик Анж Постекоглу гледа по време на мача на Реал Мадрид
снимка:
Анжи Постекоглу завърши своята група в Шампионската лига с четири поражения и две равенства

келтски президент Анджи Постекоглу Говоря на bt спортове:

„Първо, това е страхотен футболен отбор и те имат истинско качество и от наша гледна точка не започнахме мача много зле.

„При 2-0 получихме дузпа, 2-1 може би не променя резултата, но може би ни дава повече вяра и ги поставя под истински натиск. Но мисля, че това беше историята на нашата кампания.

“Никога не се страхувам от най-лошото, защото все още се опитваме да играем. Наистина се гордея с нашите играчи. Загубихме с 5-1 от страхотен отбор, но играчите не спряха да се опитват да играят. Тибо Куртоа беше фантастичен.

„Не се страхувам от нищо с тази група играчи. Загубихме от много добър футболен отбор, но все пак се гордея с усилията на играча.

„Казвал съм и преди, ключът за нас е да сме тук [the Champions League] всяка година. Не се съмнявам, че момчетата са еволюирали от това, Мат О’Райли, Рио Хатат. Не се съмнявам, че те ще бъдат по-добри играчи в някои играчи, ще се поучим от тях, но само ако се класираме отново.

“Ако покажем такова представяне, ще бъде трудно да спрем в лигата. Ако отиваме там с това намерение всяка седмица, ще бъде трудно да спрем.

“Разочарован съм от феновете, разочарован съм от играчите. Определено не съм разочарован, наистина мисля, че сме на прав път.”

Статистика на Opta – проблемите на Испания със Селтик продължават

• Селтик загуби последните си шест мача от Шампионска лига срещу испански съперници, като допусна 24 гола, като вкара само два в отговор.
  • Реал Мадрид спечели и трите си домакински мача от груповата фаза в сезона на Шампионската лига на УЕФА за първи път от 2015-16 г., сезонът, в който спечелиха титлата.
  • Селтик допусна два гола от дузпи след 20 минути и 47 секунди срещу Реал Мадрид, отборът, който е най-близкият до възможността да вкара две дузпи в мач от Шампионската лига.
  • На възраст от 37 години и 54 дни Лука Модрич от Реал Мадрид стана най-възрастният голмайстор в Шампионската лига на УЕФА след Франческо Тоти през ноември 2014 г. за Рома срещу ЦСКА Москва (38 години и 59 дни).

Какво следва?

келтски Имаме още три мача от Висшата лига на Шотландия преди Световното първенство. Те ще се изправят срещу Дънди Юнайтед у дома в събота. Мачът започва в 15 часа. След това Селтик пътува до Мадъруел в сряда, 9 ноември; Начало в 19.45 часа.

Последният им мач преди турнира ще бъде в събота, 12 ноември, когато те приемат Рос Каунти. Мачът започва в 15 часа.

Реал Мадрид Имаме още два мача от Ла Лига преди паузата на Световното първенство. Те ще се изправят срещу Райо Валекано в понеделник, 7 ноември, преди да играят с Кадис три дни по-късно.