Резултатите от шестия ден според очакваните цели

Представяме резултата xG (очаквани голове), рейтинга за „честност“ и забележителни точки от данни от Ден 6 на Световното първенство, когато САЩ победиха Англия.

• Ние класираме всеки запис, като го сравняваме с набор от възможни резултати, които биха могли да възникнат въз основа на количеството и качеството на създадените възможности. Колкото по-високо е това класиране по скала от 0-100, толкова по-близо е до баланса на създадените или създадени възможности “по-справедлив” Резултатът е.

Англия почти се класира за осминафиналите, въпреки разочароващото равенство 0-0 със САЩ във втория си мач от група B – “най-справедливият” резултат, който сме виждали досега в този турнир според нашата класация.

Сега те трябва само да избегнат поражение с четири гола от Уелс в последния си мач от групата, за да си гарантират място в директните елиминации.

Бързо бяха направени сравнения с Англия завърши наравно 0:0 с Шотландия в груповата фаза на Евро 2020, Но в този случай отборът на Гарет Саутгейт създаде повече от достатъчно положения (1.76 xG), за да спечели мача според нашия модел.

Но 0.91, натрупани срещу Съединените щати, е един от най-ниските сборове, създавани някога в голям турнир под ръководството на Саутгейт, и за четвърти път те не успяват да пробият 1.0 xG.

Предишните три пъти бяха последните мачове в групата срещу Белгия (0,91) на Световното първенство през 2018 г., те Поражение на полуфинала от Хърватия (0.73). В същия турнир и Финал на Евро 2020 срещу Италия (0.76).

Вътрешна Валенсия гарантира, че Еквадор получи толкова малко, колкото заслужаваше срещу Холандия.

Oranje поведе рано благодарение на зашеметяващия Cody Gakpo, но те бяха слаби след това, само с още един опит в оставащите 84 минути.

Тази тревожна тема продължи за отбора на Луис ван Гаал, след като те се родиха само 0,43 xG при първи 84 минути в първия им мач срещу Сенегал преди късни голове на Гако и Дейви Клаасен Победи с 2-0.

За разлика от това, Еквадор не само имаше късмет с равенство.

Той отмени гол за крайния защитник на Брайтън Первис Еступинан през първото полувреме и удари напречната греда близо до часовата марка чрез Гонсало Плата.

Изравняването на Валенсия дойде в началото на второто полувреме, въпреки че късното му напускане на носилка би било сериозна грижа за треньора на Еквадор Густаво Алфаро, тъй като той отбеляза и трите гола на Еквадор в турнира досега.

Уелс претърпя поражение срещу Иран в първия мач от втория кръг, с късен червен картон за Уейн Хенеси и два късни гола, поставящи отбора на Роб Пейдж на ръба на елиминацията.

Кийфър Мур пропусна най-добрия шанс в мача (56%) в 12-ата минута, но тогава ужасът, Уелс вкара само 0,41 xGF, така че предложи малка заплаха в атака.

Иран пое контрола над играта скоро след това, създавайки по-добри шансове и докато червеният картон накара Уелс да потъне още повече, началният гол дойде от удар от дистанция, който имаше само 3% шанс за гол.

Иран вкара втори гол при контраатака след това, докато Уелс преследваше мача, но уелсецът не можеше да оспори изхода.

Поражението сега означава, че те трябва да победят Англия, за да имат някакъв шанс да се класират за фазите на елиминациите, като Infogol изчислява, че те имат само 5% шанс да излязат от групата, докато шансовете на Иран са 37%.

Домакинът претърпя второ поредно поражение, оставяйки надеждите си за класиране на световното първенство висят на косъм.

Те спокойно завършиха втори по време на състезанието и отново се бориха да създадат добри възможности за гол, като не успяха да пробият 1.0 xGF.

Сенегал направи това, което се изискваше, връщайки се след поражение от Холандия, и с право екзекутира победителите в тази среща.

Това означава, че съдбата им вероятно ще бъде в собствените им ръце преди последния мач от груповата фаза.

Световно първенство: Още от Sporting Life