Шейн Уолш прави още една очарователна епизодична роля на Croke Park, която си тръгва с усмивка на лицето

Килмакуд Крукс (Дъблин) 1-12
Даунс (Уестмит) 0-8

Репортаж на Пол Кейн от Croke Park

Само в седмия си мач за Kilmacud Crokes, Shane Walsh вече спечели клубен медал от AIB Leinster SFC, тъй като Galway All-Star направи още едно впечатляващо камео на Croke Park, за да помогне за осигуряването на сребърни купи.

Уолш вкара девет точки, същият резултат, който измисли отново през юли, когато Голуей гостува на Кери във финала на All-Ireland, и този път той напусна централата на GAA с усмивка на лицето.

Талантливият нападател премина от Kilkairen-Clonburne едва след решаващия мач за All-Ireland, но той вече спечели провинциални и териториални отличия, както и награда за играч на мача тук.

Следващото за Лох и Крукс е полуфинален сблъсък в Ирландия с шампионите от Мюнстър – Кернс О’Райлис или Нюкасъл Уест – на 7 или 8 януари.

Шейн Кънингам вкара за Стилорган в началото, докато защитата им като цяло беше впечатляваща, като попречи на Даунс да изиграят нулево първо полувреме, точно както направиха с Портарлингтън на полуфинала.

С вече 0-25 за негово име, Уолш винаги беше основният играч и доказа, че е това през първото полувреме, когато Крукс изгради почти неоспорима преднина от 11 точки на полувремето.

Кандидатът за футболист на годината откри резултата в третата минута след брилянтна размяна на подавания с Крейг Диас, който посочи, а скоро след това Уолш пропусна кратък опит, позволявайки на капитана Кънингам да стреля с юмрук в началния гол.

Нападателят, носител на Купата на Уестмит, Люк Лофлин отговори с точка на Даунс, но това беше единствената за цялото полувреме. Те не вкараха гол от открита игра до 44-ата минута, тъй като ранният гол на Лафлин дойде от реализиран свободен гол, след като Хю Кени бе фаулиран срещу Конър Кофлан.

Докато времето се влошаваше и дъждът валеше в централата на GAA при хладен селски вятър, който духаше и през полето от Хил 16 Енд, предпочитайки Кроукс през първото полувреме, Дъблин изглеждаше все по-уверен.

Уолш направи две фини точки, за да увеличи преднината, преди Сиан О’Конър, едно от двете късни попълнения в състава на Кроукс, да направи нова сензация от дясното крило.

Хари Колфийлд от Даунс (вляво) е депресиран

Източник: Джеймс Кромби / INPHO

Ейдън Джоунс се записа за резултата с удар от същата зона и точка по точка Даунс трябва да са почувствали, че играта бързо им се изплъзва.

Круукс се олюляха с общ резултат 1-8 без отговор, преди сигналът на полувремето от Морис Дигън да спря играта, оставяйки страната на Гленалпайн с 1-9 до 0-1.

Каузата на Даунс не беше подпомогната от очевидна контузия на коляното, която принуди капитана и защитникът Марк Кели да напусне играта в края на първото полувреме.

Точките на Уолш от свободни удари през третата четвърт оставиха Круукс на върха на победата и неговата шеста регионална корона.

Те трябваше да играят при силен вятър и Даунс се възползваха от възможността да направят два отделни дрибъла за четири точки, три точки по-късно.

Решителността беше впечатляваща от страна на Westmeath, който получи ритник от пейката под формата на четири точки от Tom Tuite, Dean Egerton и Harry Caulfield.

Но те като че ли никога не успяха да се справят с перфектно ефективната страна на Крукс, която беше наблюдавана от страничната линия от трикратния играч на звездите Пол Манион.

Килмакуд Кроукс най-добри голмайстори: Шейн Уолш 0-9 (0-5f, 0-1 45), Шейн Кънингам 1-0, Ейдън Джоунс 0-1, Рори О’Карол 0-1, Шон О’Конър 0-1.

Даунс голмайстори: Люк Лафлин 0-3 (0-1), Том Туити 0-2 (0-1F), Найл Мичъл 0-1 (0-1F), Дийн Егертън 0-1, Хари Колфийлд 0-1.