Ballygunner отново удари земята в Мюнстер, когато Тони Кели отбеляза 0-11 за Ballye

Балинер (Уотърфорд) 1-23

Балеа (Клер) 0-17

Празнината се затвори, но не достатъчно, за да промени тена на хвърлящия се пейзаж на Monster Club.

Ballygunner се разбунтува, когато се срещнаха с Balia преди дванадесет месеца, надделявайки със 17 точки. Шампионите Waterford и Clare подновиха познанството си днес, Ballygunner триумфира отново, но присъствието на Tony Kelly в техния отбор затвърди предизвикателството на Ballyea да участва в това състезание за продължителни периоди.

Нямаше съмнение кой ще успее в последната четвърт. Подобно на класическия си полуфинален сблъсък с Na Piarsaigh, Ballygunner имаше достатъчно сила, за да стигне до финалната линия и да задържи опонентите си.

Те надиграха Ballyea с 0-8 до 0-2 в последната четвърт. Борик Махоуни посочи пътя с 0-10 на превъзходната си стрелбища. Тийнейджърът Патрик Фицджералд привлече вниманието още повече с блестящото си представяне, за да загуби 1-4 от игра. Неговото добавяне украси офанзива, която достигна кулминацията си по-рано тази година в Мюнстър и цяла Ирландия.

Деси Хътчинсън и Иън Кени празнуват върховната слава на Monster.

Източник: Ken Sutton / INPHO

Това не беше първият финал на Мюнстър за годината в Търлс за Тони Кели. Неговото представяне на сцената през юни беше в най-добрия си вид, съставяйки 0-13 в цветовете на Clare. Фланелката на Ballyea не потуши влиянието си тук, те бяха в страхотна форма особено през първото полувреме, когато водеха с 0-8 и завършиха с общо единадесет отбора.

Ballygunner грабна заплахата си и имаше набор от голови заплахи в лицето на Деси Хътчинсън, Кевин и Майки Махони отпред, докато Питър Хоган беше изключително впечатляващ със своята свързваща роля в полунападателната линия.

Отборът на Уотърфорд стана първият след Сейнт Джоузеф Доора-Беърфийлд през 1999 г., който запази титлата на Мюнстър за старша възраст в хвърлянето. Четвъртата победа на клуба в Мюнстър, трета за тази конкретна група и защитата на титлата на All=Ireland остава на път.

Деси Хътчинсън купонясва с Бърик Махони и Филип Махони

Играчите на Ballygunner празнуват победата си.

Беше 1-11 до 0-11 доста по-рано през първото полувреме, Фицджералд отправи удар към мрежата в 20-ата минута, след като Борик Махоуни проби страхотно линията, пренесе топката напред с гол и време, за да завърши разтоварването си към дебнещия Фицджералд.

Забележително е, че това беше единствената цел в играта. Креативността на Ballygunner не беше проблем, а завършването. Деси Хътчинсън и Кевин Махоуни имаха ясен изглед към вратата от близко разстояние в началния период, а защитниците на Балеа направиха спасявания с крошета, докато нападателят се приготвяше да дръпне спусъка.

Два пъти Фицджералд изглеждаше на прага да добави към сметката си за голове след полувремето, няколко искрящи бягания, пробиващи дупки в задния гард на Балиеа, но той стреля един удар встрани и видя още един опит да не събере необходимата сила, за да преодолее вратаря Бари Кут .

Пади Лефти и Найл Дейзи

Connor Sheehan срещу Baligner срещу Balea.

Балеа изглеждаше накъсан в началните моменти, като изоставаше с 0-5 до 0-2 в десетата минута. Но те станаха уверени, водени от неудържимата Кели. До 19-та минута те водеха с 0-7 до 0-6, етап, в който мачът се превърна в личен акцент за Banner Maestro.

Осемте точки на Кели през първото полувреме включваха ’65, усилия отвън отляво и отдясно и пет освобождавания от различни ъгли. Pearse Lillis и Niall Deasy участваха в усилията за качество, докато трудното бягане на Gary Brennan беше друга полезна характеристика в редиците на Ballyea.

Третата четвърт видя Кели да грабне две страхотни точки от играта и в един ход Балеа намали изоставането до една. Те обаче не можаха да поддържат тези стандарти, радарът на Кели изгасна, когато две свободи се разшириха и няколко други усилия се провалиха.

Голът беше отчаяно необходим, за да се внесе малко живот в лагера на Уест Клеър и най-доброто им откриване дойде в началото на второто полувреме, когато Арън Грифин стреля от тесен ъгъл под напрежение.

Показването на Ballygunner в последната четвърт беше чисто-брилянтно в защита, уверено в притежанието и клинично в нападение.

Червено-черната машина за хвърляне се търкаля.

Голмайсторите на Ballygunner: Борик Махоуни 0-10 (0-5F, 0-1′ 65), Патрик Фицджералд 1-4, Деси Хътчинсън 0-4, Кевин Махони 0-2, Мики Махоуни 0-2, Питър Хоган 0-1.

Голмайстори за Палия: Тони Кели 0-11 (0-6f, 0-1′ 65), Найл Дейзи 0-2, Пиърс Лилис 0-2, Джеймс Мърфи 0-1, Моси Гавин 0-1.