Connacht получи точно необходимия тласък с победата си над Benetton с бонус точки

Конахт 38
Бенетон 19

Репортаж на Джон Фалън от The Sportsground

CONNACHT БЯГНАХА в пет опита, за да получат своята заслужена печалба от бонус точки и да дадат така необходимия тласък на своята URC кампания.

Те бяха подпечатани за победата от твърдия Бенетон, който ги избута докрай, но те успяха да отвърнат на удара в решаващите моменти, за да осигурят четвъртата си победа за сезона.

Конахт водеше със 17-7 на полувремето след забавно начално полувреме, като и двете страни се опитваха да се възползват максимално от благоприятните условия и да хвърлят топката при всяка възможност.

Конахт удари предни позиции след по-малко от четири минути, когато Найл Мъри показа впечатляващо темпо, за да вкара от дистанция в средата на пътя, покрай крилото Едуардо Падовани и крайния защитник Рино Смит по пътя към линията.

Бенетон унищожи някои шансове с лошо управление, но английският национал Джейкъб Омаг, в първото си появяване след преминаването му от финансово затруднените Уапс, им даде много топка напред.

Те заслужаваха изравняване, когато бившият съотборник на Умага от Осите се хвърли отляво, след като топката леко падна от коляното на Пол Бойл, докато Мах Хансе се опитваше да я рециклира в подхвата.

Умага отклони топката отляво, но Конахт, който беше допуснал грешката да не се възползва от шансовете си, изстреля топката напред отново след 24 минути, когато Бойл отбеляза от заден пас, а Бонди Аке завърши в пас .

Карти добави второто си превръщане и постави десет помежду им през първото полувреме с наказателен удар отдясно, след като Бенетон най-накрая го тормози, след като Карти отбеляза добър удар 50:22.

Конахт започна страхотно през второто полувреме с постоянен натиск, което най-накрая доведе до третия им опит, когато Финли Пелам заби удара си с глава встрани от стълбовете с третата реализация на Карти, което направи 24-7 след 44 минути.

Но Бенетон отвърна на удара и продължителният натиск в рамките на 22-ата в крайна сметка доведе до преобразения защитник Мануел Зулиани, за да намали изоставането до 24-14 след 54 минути.

Нервен завършек бе предотвратен, след като Бенетон беше намален до 14 души за втора поредна седмица след 66 минути, когато бившият новозеландец U-20 Скот Скрафтън влезе в пряк двубой срещу Дилън Тиърни Мартин. Скрафтон беше напуснал полето за оценка, когато реферът Мариус ван дер Уестхуйзен получи червен картон, но изненадващо проститутката на Конахт не излетя за HIA.

Конахт бързо накара допълнителния човек да се брои и замени Каолин Блейд, когато той проби под гредите, докато натрупваше натиск, за да осигури бонус точката.

изключителен
Ръгби анализ

Вземете ексклузивен анализ на Мъри Кинсела за декемврийските срещи на URC и Купата на шампионите

станете член

20-годишният Томазо Менончело от Бенетон се нахвърли за късен опит, но Конахт, с играча на мача отново Пол Бойл, имаше последната дума, когато Тиърни Мартин вкара дузпа в левия ъгъл. Карти добави петата си реализация с последния акт на добра победа за хората на Анди Френд пред публика от 4172.

Голмайстори на Конахт:

Опитвам: Мъри, Бойл, Пелам, Блейд, Тиърни Мартин.

Трансфери: Карти [5 from 5].

Дузпа: Карти [1 from 1].

Бенетон голмайстори:

Опитвам: Уотсън, Занон, Миночело.

Трансфери: сутрин [2 from 3]

Връзка: Джон Бърч, Диармуид Килгалън (Тернан О’Халоран 63 минути), Том Фарел (Том Дейли 60 минути), Бонди Аке, Мак Хансен, Джак Карти (капитан), Киърън Мармион (Коулин Блейд 60 минути), Денис Бъкли (Питър Дули 52)′ ) , Дейв Хефернан (Дилън Търни Мартин 52′), Финли Пелам (Джак Ънгър 52′), Ойсин Даулинг, Найл Мъри (Гавин Торнбъри 55′), Сиан Прендергаст, Конър Оливър (Джарад Бътлър 63′), Пол Бойл

Бентън: Райно Смит (Игнасио Менди 19′), Маркус Уотсън, Томазо Менончело, Марко Занон (Хоакин Риера 65′), Едоардо Падовани, Джейкъб Умага, Девалд Дювенаж (капитан) (Алесандро Гарбиси (63′), Иван Немер (Томас Гало 40′) ), Нюмър 73′), Джакомо Никотера (Лапо Франджини 73′), Филипо Алонги (Науел Тетас Чапаро 32′), Николо Каноне (Марко Лацарони 73′), Скот Скрафтън, Мануел Зулиани, Микеле Ламаро, Джовани Петинели (Алесандро Йесор′ 73 ).

правило: Мариус ван дер Вестхуйзен (ЮАР)

Получавайте незабавни актуализации за вашия окръг на Приложението The42. с Laya HealthcareОфициален партньор за здраве и благополучие за Leinster, Munster и Connacht Rugby.