Newcastlewest зашемети Clonmel Commercials, за да организира първия си финал за чудовища от 35 години

Нюкасълуест 1-16

(след продължения)

NEWCASTLEWEST стана първият отбор от Лимерик, достигнал футболен финал в Мюнстер от 14 години насам със знаменит успех на полуфинала над Tipperary-Clonmel Commercials.

Защитникът Роудхан О’Конър беше техният герой в редовното време, спасявайки точка в 68-ата минута от изравнителен гол за отбора на Лимерик, който ще участва в първия си финал в Мюнстър от 1987 г., когато се изправи срещу Керез О’Райлис в събота, 11 декември.

Advertisements, които се отличиха в разбиването на шампионите Корк Немо Рейнджърс на четвъртфиналите, бяха оставени да преброят цената на този период на нараняванията, тъй като Кевин Фейхи и Киаран Кенън ги видяха да започват продължения с 13 души.

Първоначално те се справиха добре с този недостатък, като допуснаха само една точка, но гол в 71-та минута на Емет Ригтер изпрати Нюкасълуест на водещото място.

Те водеха с 1-14 до 1-10 по средата на продълженията и задържаха победната си позиция, за да получат пет резервни точки при последния съдийски сигнал.

Старшите играчи на Лимерик Иън Корбет и Чиан Шийхан бяха страхотни за победителите, като Шийхан отбеляза някои отлични резултати в редовното време. Отпред Eoin Hurley и Diarmaid Kelly помогнаха таблото да тиктака, балансирайки 0-9 и давайки ценен принос за отбелязване на точки.

Йойн Хърли ликува при последния съдийски сигнал.

Източник: Laszlo Geczo / INPHO

Клонмел не успяха да постигнат височините, които достигнаха, когато победиха Немо Рейнджърс последния път, въпреки че повишиха играча на мача Джейсън Лонерган, който наскоро се премести в САЩ по работа.

Те започнаха ярко с Лонерган и Шон О’Конър, които водеха с 0-2 до 0-1, преди вратарят на Нюкасъл Майк Куилиган да блокира вратата на Колман Кенеди.

След това Нюкасълуест пое контрола през голяма част от времето в първото полувреме, отбелязвайки четири точки за отговор, за да изведе 0-5 до 0-2, когато решаващият наближи.

Въпреки това, период от време на контузия в края на първото полувреме показа, че Клонмел доминира, тъй като те отбелязаха два гола, а Шеймъс Кенеди постави точки за Джак Кенеди и О’Конър, преди да открият О’Конър благодарение на един динамичен отбор. се движи.

Шеймъс Кенеди е депресиран след мача

Шеймъс Кенеди е в депресия

Второто полувреме беше много оспорвано, тъй като инерцията се люлееше между двата отбора. Точката на Cathal Dailey изглеждаше важна в 49-ата минута, тъй като изпрати ясна декларация от 1-8 до 0-9. След това Нюкасълуест отговори с точки от Брайън О’Съливан, Хърли и Ригър, за да влезе в челната позиция, като почти завърши.

Драмата се засили, когато Майкъл Куинливан се хвърли напред за изравняване и Кевин Фейхи излезе с решаващ резултат, който изглеждаше победител в играта, докато О’Конър не се намеси за Нюкасълуест.

Емет Регтер празнува след мача с мениджъра Джейми Лий

Емет Ригтер празнува за Нюкасълуест след мача.

Шампионите от Лимерик се възползваха от възможността, която имаха, отборът на Джими Лий доминираше в залога за голове в добавеното време и изкара заслужени победители.

Голмайстори за Нюкасълуест: Оуен Хърли 0-6 (0-3 F, 0-1 Mark), Emmett Regter 1-1, Diarmaid Kelly 0-3 (0-1 F), Sean Sheehan 0-3, John Corbett 0-1, Brian O’ Съливан 0 -1, Родхан О’Конър 0-1.

Резултати за реклами на Clonmel: Шон О’Конър 1-2, Джейсън Лонерган 0-3 (0-1 фрейм), Джак Кенеди 0-2 (0-2 фрейм), Майкъл Куинливан 0-2, Катал Дейли 0-1, Кевин Фейхи 0-1.